Projekty domów luksusowych

Projekty domów luksusowych

Luksusowe wille i rezydencje to projekty domów o szczególnie reprezentacyjnym charakterze, które posiadają duży metraż, rozbudowane rzuty, wielospadowe dach, akcentowane wyraźnie wejścia oraz a niekiedy dodatkowe elementy dekoracyjne lub innowacyjne rozwiązania ekologiczne. Taki wysoki komfort mieszkania zapewniają przestronne pokoje dzienne, często wydzielone jadalnie oraz szerokie wyjścia do ogrodu i wspaniałe, przestronne tarasy. Wszystkie te elementy wyraźnie odróżniają tego rodzaju rozwiązania od pozostałych projektów domów.

Projekty domów ekskluzywnych tworzą bogata ofertę, która jest w stanie spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Cechą wspólną luksusowych domów jest znacznie większa od przeciętnej powierzchnia użytkowa, z bardzo rozbudowanym układem funkcjonalnym. Przestronna, otwarta część dzienna, obszerna kuchnia, komfortowe pokoje prywatne, dodatkowe pomieszczenia, basen lub siłowania oraz bogate zaplecze gospodarcze z garażem na co najmniej dwa samochody – to wszystko charakteryzuje projekty domów luksusowych. Zależnie od indywidualnych preferencji, we wnętrzach tego rodzaju architektury, znajdziemy odpowiednie pomieszczenia rekreacyjne, jak pokoje kąpielowe, sauny, groty solne, pokoje bilardowe, domowe kina, siłownie czy baseny. Projekty domów luksusowych przedstawiają jednocześnie ofertę zróżnicowaną architektonicznie. Oznacza to, że możemy wybierać wśród budynków w stylu dawnych dworków polskich CHWALIMIERZ  oraz wśród nowoczesnych, modernistycznych brył LARIA.

Zalety domów luksusowych

Zalet projektów domów luksusowych jest mnóstwo. Oczywiście jeśli stać nas na taki dom, nie ograniczamy jego przestrzeni ani nowatorskich rozwiązań, co oznacza, że możemy cieszyć się przestronnymi i jasnymi wnętrzami. Reprezentacyjność posiadłości podkreślą często duże przeszklenia, przez które można podziwiać równie wysmakowany ogród. Nowoczesne elewacje korespondują z elegancją wnętrz. Do podstawowych stref prywatnych, dziennej i nocnej, często dołączana jest rozbudowana strefa rekreacyjna, która zależy od pasji domowników oraz apartamenty dla gości czy gabinety do pracy. W układzie domu luksusowego standardem są sypialnie z przylegającymi łazienkami, wielostanowiskowy garaż, siłownia, sauna, tv room i wspomniany wcześniej basen.

Oryginalna architektura, nierzadko z płaskimi dachami, wzbogacona o tarasy i piękną otulinę zieleni, gwarantuje uczucie komfortu i luksusu. Pamiętajmy jednak, że estetyka i nowatorstwo to jedno, równie ważna jest funkcjonalność domu. Dzisiejsza technologia stwarza niemal nieograniczone możliwości inteligentnych rozwiązań dla domu, co sprawia, że dom luksusowy żyje własnym życiem, które jego właściciel kontroluje za pomocą designerskich urządzeń i programów komputerowych. Takie rezydencje wyposażone w inteligentne systemy zapewnią mieszkańcom nie tylko wygodę, możliwość wypoczynku, ale i poczucie bezpieczeństwa. Luksusowe domy łączą więc w sobie w wyjątkowy sposób funkcjonalność z pięknem.

Dla kogo takie rozwiązanie?

Domy luksusowe przeznaczone są dla osób o wysmakowanych gustach, ceniących niebanalną stylistykę, elegancję, a nierzadko rozmach i wizjonerstwo w architekturze. Są to więc projekty dla koneserów, pragnących, aby ich dom wyróżniał się na tle innych. Warto podkreślić, że samo określenie dom luksusowy wskazuje też na ich istotną cechę, a więc cenę. Tego rodzaju realizacje pochłaniają spore środki finansowe, dlatego przeznaczone są dla osób z zasobnym portfelem.

Marta Michalska

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich