Jak urozmaicić ścianę w kuchni?

Jak urozmaicić ścianę w kuchni?


Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń naszych domów czy mieszkań. Co więcej, musi to być wnętrze niezwykle funkcjonalne i praktyczne- to właśnie w kuchniach przygotowane są przepyszne posiłki dla rodziny, przyjaciół czy najbliższych. Jednak właściwa dekoracja ścian sprawia, że kuchnia może być także jednym z najbardziej designerskich pomieszczeń przy jednoczesnym zachowaniu najwyżej funkcjonalności. Jak urozmaicić kuchenne ściany? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Lamele ścienne jako doskonała metoda na designerską ścianę

Jedną z najbardziej nowoczesnych metoda na udekorowanie, urozmaicenie kuchennych ścian są lamele ścienne. To pionowe listwy drewniane dostępne w wielu kolorach, które dodają niezwykle nowoczesnego charakteru całym aranżacjom. Wybierane są niezwykle często zarówno przez profesjonalnych architektów i projektantów wnętrz, jak również przez prywatnych użytkowników. Dla kuchni urządzonych w stylu klasycznym dedykowane są lamele ścienne w kolorze naturalnego drewna. Jeśli zaś nasze kuchenne zacisze urządzone zostało w stylu nowoczesnym, industrialnym czy skandynawskim, wówczas warto postawić na modele wykonane w kolorze czarnym bądź białym, z matowym wykończeniem. Wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i upodobań każdego użytkownika.

Należy także zaznaczyć, że lamele ścienne to nie tylko perfekcyjny design, ale także wysoka jakość wykonania oraz łatwość utrzymania ich w nienagannej czystości. To sprawia, że będziemy mogli cieszyć się przez bardzo długi czas nienaganną kondycją wybranych lameli ściennych w naszej kuchni.

Ramki ze zdjęciami, czyli rodzinna historia na ścianie w kuchni

Ramki ze zdjęciami to równie doskonały sposób na wyjątkowe, oryginalne urozmaicenie kuchennych ścian. Piękne ramki na zdjęcia, które będą korespondować z pozostałymi elementami wyposażenia, zawierające urocze, wzruszające, rodzinne kadry sprawią, że ściana w naszej kuchni stanie się jedną z najcenniejszych w naszym domu czy mieszkaniu. Co więcej, przy pomocy ramek ze zdjęciami możemy stworzyć kształt drzewa, który będzie wyjątkowo intrygującą dekoracją. Na ścianie w kuchni wystarczy namalować jedynie pień drzewa oraz gałązki, a w rolę liści wcielą się ramki z naszymi ulubionymi zdjęciami. Warto jednak pamiętać, by wybrane modele ramek korespondowały charakterem z pozostałym, wybranym przez nas wyposażeniem wnętrz. Jeśli nasze meble kuchenne wykonane zostały w kolorze białym, wówczas warto wybrać podobne kolorystycznie ramki na zdjęcia z oferty decorantes.pl. Analogicznie w przypadku mebli drewnianych czy wykonanych z nowoczesnych, kolorowych, laminowanych płyt.

Małe arcydzieła w zaciszu domowym

By doskonale urozmaicić ścianę w naszej kuchni, warto wybrać repliki naszych ulubionych obrazów. Co więcej, jeśli jesteśmy miłośnikami sztuki i dobrego smaku, samodzielnie możemy wykonać obrazy dla naszej kuchni. Może to być zarówno martwa natura, pejzaż, portret, krajobrazy, abstrakcja. Wybór jest całkowicie dowolny. Ważne jednak, by wybrane na naszą ścianę w kuchni obrazy wpisywały się w naszej upodobania. Obrazy urozmaicą ścianę i będą cieszyć nasze oczy przez długi czas.

Odpowiednie wykończenie kuchennej ściany sprawi, że będziemy mogli nasze kuchnie zaliczyć jako jedne z najbardziej designerskich wnętrz naszych domów bądź mieszkań. Postaw na skuteczne, sprawdzone rozwiązania, a uzyskane efekty końcowe przerosną Twoje najśmielsze oczekiwania. Przekonaj się o tym osobiście.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

Nowoczesne oświetlenie w kuchni vs. tradycyjne

Nowoczesne oświetlenie w kuchni vs. tradycyjne

Porady na oświetlenie w kuchni

Porady na oświetlenie w kuchni

Nowoczesne oświetlenie kuchni

Nowoczesne oświetlenie kuchni

Jak dobrze oświetlić kuchnię?

Jak dobrze oświetlić kuchnię?