Projekty domów dużych
Projekty domów o dużym metrażu są najchętniej wybierane przez rodziny wielodzietne lub wielopokoleniowe, jednak warto podkreślić, że wygodę i rozległą przestrzeń pomieszczeń cenią sobie również mniejsze rodziny oraz osoby prowadzące własny biznes. Właśnie dla tej ostatniej grupy użytkowników bardzo dużym walorem większego domu jest jego reprezentacyjność, która podkreśla prestiż, a także oferuje możliwość urządzenia w nim eleganckiego biura, pracowni bądź gabinetu. Widzimy więc, że duży dom spełniać może wiele funkcji i odpowiadać rozmaitym potrzebom. Choć może najczęściej budowa takiego dużego domu pochłania więcej środków finansowych, to możemy znaleźć projekty dużych domów dosyć tanich w budowie. Wszystko dzięki zastosowaniu właściwego docieplenia i izolacji, które gwarantują niskie koszty użytkowania tych budynków.
Projekty dużych domów znacznie częściej niż inne wykorzystują bardziej skomplikowane i ciekawsze rzuty. Oznacza to, że na ich rysunku wyrastają oryginalne, malowniczo rozbudowane bryły. Niestety wiąże się to również z tym, że więcej ciepła ucieka przez zamykające je ściany, a konstrukcja dachu może okazać się prawdziwym wyzwaniem dla cieśli. Największe domy są więc propozycjami dla tych, którzy chcą dużo wydać na dom. Oczywiście w zamian otrzymuje się wysoki standard przestrzeni, a pokoje są obszerniejsze i jest ich więcej. Poza podstawowymi pomieszczeniami, które muszą się znaleźć w każdym domu, takich jak kuchnia salon i sypialnie, duży dom oferuje do dyspozycji szereg pomieszczeń dodatkowych, jak gabinet, garderoby, schowki, dodatkowe łazienki lub pokój dla naszego hobby.
Zalety dużych domów
Projekty dużych domów oferują ogromne możliwości aranżacyjne. W mniejszych budynkach bardzo trudno rozplanować przestrzeń tak, aby była ona ładna i funkcjonalna, jednak w przypadku dużych domów, jedynym ograniczeniem jest w zasadzie nasz budżet oraz fantazja inwestora. Wśród projektów o dużych domów znajdziemy piętrowe rezydencje, parterowe dworki (projekt NAŁĘCZÓW ), nowoczesne wille oraz domy z poddaszem użytkowym czy rozłożystym dachem. Jak widać nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Dodatkowym atutem jest to, że na dużej powierzchni można swobodnie zaaranżować obszerną część wypoczynkową z wygodnym salonem, przestronną kuchnią i praktyczną jadalnią, jak w projekcie MIŁÓW, którego dużym atutem jest przestronny garaż, w którym można zaparkować trzy samochody.
Z kolei od strony elewacji ogrodowej domownicy będą mogli skorzystać z efektownego tarasu, który w całości osłonięty jest przez połać dachu, co stwarza doskonałe miejsce do wypoczynku w cieplejsze dni. Niezależnie jednak od tego czy wybierzemy willę, rezydencję czy dworek, taki duży dom zawsze zapewnia prestiż i wyróżnia się wśród najpopularniejszych w Polsce tradycyjnych budynków jednorodzinnych oraz przede wszystkim oferuje duży komfort.
Na co zwracać uwagę?
W projekcie dużego domu w części dziennej powinno się znaleźć miejsce na pokój do pracy lub gościnny. Strefa prywatna w dużym domu to najczęściej osobne sypialnie dla wszystkich domowników z garderobami oraz jedną bądź dwiema łazienkami. Projekty domów powyżej 200 m2 najczęściej dedykowane są rodzinom 4-6 osobowym, jednak równie dobrze odnajdzie się w nich para artystów czy nobliwy biznesmen. Ważne jest to, aby interesujący nas projekt charakteryzował się idealnie dopracowanymi proporcjami bryły, doskonałym rozplanowaniem pomieszczeń oraz ponadczasowym wzornictwem w różnorodnej stylistyce.