Siechnice czy przedmieścia Wrocławia — gdzie lepiej zamieszkać z całą rodziną?

Siechnice czy przedmieścia Wrocławia — gdzie lepiej zamieszkać z całą rodziną?

Osoby poszukujące mieszkania na terenie województwa dolnośląskiego często stają przed dylematem: lepiej wybrać małe miasto, czy zamieszkać na przedmieściach? Oba rozwiązania mają w końcu swoje zalety — w przeciwieństwie co hałaśliwego centrum, kuszą ciszą, spokojem i łatwością dostępu do rozległych terenów zielonych. Wiele jednakże je także różni. W tym artykule przedstawimy krótkie porównanie obu tych lokacji i postaramy się odpowiedzieć na pytanie, która z tych lokalizacji może bardziej przypaść do gustu dużej rodzinie.

Przedmieścia Wrocławia — zalety i wady

Przedmieścia wielkich miast bywają nazywane „sypialniami”. Taki termin używany do ich określania nawiązuje do charakterystyki tych rejonów i postrzegania ich jako wyjątkowo spokojnych miejsc, w których mieszkają osoby dojeżdżające do pracy do centrum. Przedmieścia pełne są zieleni i rozległych terenów rekreacyjnych, umożliwiając aktywne spędzanie czasu wspólnie z rodziną na piknikach, wycieczkach rowerowych czy spacerach. Brak hałasu i mniejsze zanieczyszczenie powietrza tworzą przestrzeń przyjazną dla zdrowia całej rodziny.

Niestety, brak rozwiniętej komunikacji miejskiej oraz infrastruktury handlowo usługowej czyni ten obszar niezbyt wygodnym miejscem do życia dla osób nieposiadających samochodu. Duże rodziny często muszą liczyć się z koniecznością dowożenia dzieci do szkoły lub przedszkola po drodze do miejsca pracy, co finalnie znacznie wydłuża trasę i zwiększa koszta eksploatacji samochodu. Powszechnym problemem przedmieść jest także stosunkowo długa droga dojazdu do placówek medycznych i dobrze zaopatrzonych sklepów.

Siechnice — czy warto tu zamieszkać?

Siechnice to niewielkie miasto w województwie dolnośląskim, położone nieopodal Wrocławia. Od centrum stolicy Dolnego Śląska dzieli je kilkanaście kilometrów, a dojazd jest możliwy za pośrednictwem m.in. przepustowej drogi krajowej nr 94, biegnącej przez całą południową część Polski. Stale rozbudowywana sieć publicznego transportu zbiorowego zapewnia zarówno wygodne poruszanie się w przestrzeni miasta, jak i łatwy i szybki dojazd do Wrocławia. To znaczne udogodnienie dla osób, które nie posiadają samochodu, oraz uczniów uczęszczających do szkół.

Siechnice to kameralne, spokojne miasto, znacznie mniej hałaśliwe i zanieczyszczone niż pobliski Wrocław. Na niewielkim obszarze miejscowości znajdują się jednak liczne punkty handlowe i usługowe, w tym dobrze zaopatrzone sklepy, placówki medyczne, salony urody, apteki, a także żłobki, przedszkola i szkoły. Mieszkania Wrocław Siechnice to optymalne rozwiązanie dla większych i mniejszych rodzin, także z dziećmi w zróżnicowanym wieku. Niewielkie miasto pozwala na łatwy i szybki dostęp do rozległych terenów zielonych otaczających osiedla, co sprzyja prostszemu i bezpieczniejszemu organizowaniu familijnych pikników czy rowerowych wycieczek. Miłośnicy ruchu chętnie skorzystają także z bogatej oferty tutejszych organizacji sportowych i takich obiektów jak korty tenisowe, sale gimnastyczne, siłownie czy boiska.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

Monolityczne garaże betonowe są coraz popularniejsze

Monolityczne garaże betonowe są coraz popularniejsze

Firmy budowlane wykonujące remonty w Szczecinie i we Wrocławiu

Firmy budowlane wykonujące remonty w Szczecinie i we Wrocławiu

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych