Projekty domów z basenem

Projekty domów z basenem

Budowa prywatnego basenu w naszej strefie klimatycznej nie stanowi najbardziej rozpowszechnionego i popularnego rozwiązania. Właściwie dlaczego, skoro podczas cieplejszych miesięcy w roku, kąpiel we własnym basenie to idealny sposób na relaks i odświeżenie. Na szczęście współcześnie projektanci nie boją się wprowadzać nowych rozwiązań, dlatego architekci przygotowujący gotowe projekty domów wychodzą naprzeciw zainteresowaniu poszerzaniem części rekreacyjnej w domach jednorodzinnych i w swoich projektach uwzględniają baseny zewnętrzne lub pomieszczenia z mniejszymi lub większymi pływalniami krytymi. W naszej strefie klimatycznej to drugie rozwiązanie zdobywa sobie szczególną popularność, ponieważ niezależnie od warunków zmiennej i kapryśnej pogody, pozwala na całoroczne korzystanie z własnego, przydomowego basenu. Taka prywatna pływalnia stanowi niezastąpione miejsce rekreacji, dzięki któremu cała rodzina może nie tylko odpocząć, ale również – co niezmiernie ważne – zachować dobrą formę. Wszystko to oznacza, że inwestycja we własny basen jest jedną z bardziej korzystnych i z pewnością podniesie komfort mieszkania we własnym domu.

Projekty domów z basenem dedykowane są szczególnie tym osobom, które marzą o komfortowym domu z odrobiną luksusu w pakiecie. Może wydawać się, że do zbudowania takiej konstrukcji, potrzebna jest ogromna działka, a sam budynek musi posiadać równie imponujące rozmiary, jednak w praktyce sprawa wygląda o wiele łatwiej. Otóż obecnie projektanci przygotowują propozycje również dla wielbicieli prostych, niezbyt dużych budynków i umiarkowanej wielkości posesji. Pamiętajmy jednak, że na zakup projektu domu z basenem, najlepiej zdecydować się od razu, ponieważ po budowie domu, większość z nas marzy już o zagospodarowaniu podwórka w możliwie najkrótszym czasie i zniknięciu wszelkich maszyn budowlanych z posesji. Z kolei w sytuacji kiedy zdecydujemy się na basen, wszelkie niedogodności związane z budową będzie trzeba podjąć jeszcze raz, co jest zwyczajnie czasochłonne, stresujące i w efekcie droższe, niż w przypadku realizacji całej inwestycji od razu. Basen przy posesji przestaje być wyłącznie synonimem luksusu i klasy, a staje się dostępną formą rekreacji, która pięknie prezentuje się w otoczeniu trawy i kwiatów, zapewniając relaks w słoneczny dzień.

Zalety posiadania basenu

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy łatwy dostęp do kąpieliska, bez konieczności dojazdów i dostosowywania się do innych. Posiadanie basenu to marzenie niejednego właściciela domu spędzającego urlop czy weekend w swoim ogrodzie. Nie chodzi jednak wyłącznie o chwilowe zaspokojenie zachcianki. Posiadanie własnego basenu przy domu oferuje o wiele więcej korzyści takich, jak choćby możliwość relaksu w wodzie, pozwalającego na odreagowanie stresu i utrzymanie dobrej formy. Basen to również miejsce, które pozwala spędzać czas w aktywny sposób także dzieciom, które będą mogły nauczyć się pływać i tym samym zadbać o swój kręgosłup. Ponadto, kąpielisko tworzy przestrzeń do wspólnego spędzania czasu z rodziną i znajomymi a basen ogrodowy podnosi atrakcyjność domu jako inwestycji. Najważniejsze jest jednak to, że posiadanie własnego basenu zwiększa motywację do dbania o swoje zdrowie. A zatem basen przy domu jako prywatna przestrzeń do wypoczynku to świetny pomysł.

Jaki projekt wybrać?

Najpierw musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy posiadać basen letni na zewnątrz czy całoroczny w zabudowie. Decydując się na druga opcję możemy wybrać projekt przestronnego, nowoczesnego domu jednorodzinnego o układzie parterowym, którego niewielki basen będzie stanowił swoiste przedłużenie „letniego salonu” w postaci komfortowego, zadaszonego tarasu. Pierwsze rozwiązanie zależne będzie głównie od wielkości i kształtu działki.

Michał Grochowicz

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy

Dane kontaktowe

Słowackiego 55/1
60-521 Poznań

mail: kontakt@zjawiskowydom.pl
tel: 612-620-812