Projekty domów 150m2

Projekty domów 150m2

Na rynku nieruchomości znajdziemy bogatą kolekcję projektów domów średnich o powierzchni od 150 m2 do 200 m2, która przeznaczona jest dla tych inwestorów, którzy szukają przestronnych wnętrz i bogatego programu funkcjonalnego. Otóż większa przestrzeń oferuje większe możliwości aranżacji i stworzenia bardziej rozbudowanych układów funkcjonalnych, które wpiszą się w indywidualne potrzeby przyszłych mieszkańców. Oznacza to, że projekty średnich domów są ofertą skrojoną pod wymagania większych, wielodzietnych rodzin, ale również inwestorów z dwójką dzieci, którzy oczekują większej przestrzeni do pracy oraz wygody. Możemy więc swobodnie wybierać spośród kompleksowo opracowanych projektów średnich domów parterowych, piętrowych, z poddaszem użytkowym oraz takich, przeznaczonych do zabudowy bliźniaczej.

Bogactwo ciekawych pomysłów, jakie znajdziemy w ofercie rynkowej oraz rozmaite warianty projektów zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Przestronne strefy dzienne pozwalają domownikom na swobodną pracę w wygodnej i ergonomicznej kuchni nie zakłócając przy tym pozostałym mieszkańcom potrzeby wypoczynku w salonie. Warto zwrócić uwagę również na bardzo atrakcyjne rozwiązania z antresolami, które tworzą wspaniały efekt otwartego wnętrza domu. Co jeszcze?

Funkcjonalność i praktyczność

W średnich domach często znajdziemy dodatkową przestrzeń, która przeznaczona jest do wykorzystania w zależności od potrzeb mieszkańców. Taki dodatkowy pokój może pełnić rolę rodzinnej biblioteki lub gabinetu, który może okazać się konieczny, jeśli nasza codzienna praca wykonywana jest w domu. Dodatkowe pomieszczenie może być też wolnym pokojem gościnnym, zawsze przygotowanym na przyjazd rodziny bądź przyjaciół. Pamiętajmy też, że taka większa przestrzeń pozwala na zaaranżowanie sypialni głów rodziny w formie wygodnych apartamentów z własną łazienką i garderobą. Dla większego komfortu wszystkich domowników, możemy też zdecydować się na układ z trzema łazienkami. Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest usytuowanie garderoby tuż obok sypialni każdego z członków rodziny. W takich wygodnych koncepcjach funkcjonalnych domów 150 m2 najczęściej projektowana jest osobna pralnia z większą umywalką do prania ręcznego, jak np. w projekcie ŻAGWINÓW . Z kolei projekty domów z piwnicą oferują możliwość całkowitego przeniesienia strefy gospodarczej na najniższy poziom, gdzie obok kotłowni, pralni można dodać także dużą suszarnię, zapewniającą możliwość wygodnego suszenia prania. W projektach średnich domów do dyspozycji mieszkańców dodawane są również dodatkowe pomieszczenia gospodarcze ułatwiające urządzenie domowego warsztatu oraz przechowywanie sprzętów ogrodowych czy rowerów, jak np. w projekcie ONĘTEK. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Rozwiązanie dla rodzin dwupokoleniowych

Większe projekty domów pozwalają też na ciekawe rozwiązania dwupokoleniowe, z samodzielnym mieszkaniem dla starszych rodziców lub dziadków w ramach jednego dużego domu jednorodzinnego, jak np. w projekcie LARIA 2. Taka senioratka może okazać się bardzo wygodnym mieszkaniem dla usamodzielniających się dzieci. Projekty tego rodzaju zyskują obecnie coraz większą popularność wśród inwestorów, ponieważ oferują możliwość, aby w jednym domu komfortowo mogli zamieszkać rodzice, dzieci, a także dziadkowie. Wówczas rodzice mogą otoczyć opieką seniorów i jednocześnie skorzystać z ich pomocy w wychowaniu dzieci. Projekty tego typu opracowane są w różnorodnej stylistyce.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

Projekty rezydencji willi

Projekty rezydencji willi

Projekty domów czterorodzinnych

Projekty domów czterorodzinnych

Projekty domów bez pozwolenia

Projekty domów bez pozwolenia

Projekty domów 120m2

Projekty domów 120m2

No Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *