Wybieramy meble do kuchni

Wybieramy meble do kuchni

Remontujesz kuchnię? A może projektujesz ją od podstaw? Dziś porozmawiamy o tym, jakie meble do kuchni wybrać, by spełniały nasze oczekiwania. Przed tym dylematem stoi wiele osób, które zdecydowały się samodzielnie urządzić kuchnię, zwłaszcza, jeśli robią to po raz pierwszy. Pamiętajmy o tym, że urządzamy naszą kuchnię, więc to przede wszystkim my mamy się w niej czuć dobrze. Najważniejsza jest nasza opinia, dlatego meble wybierzmy zgodnie z naszym gustem. Nie znaczy to oczywiście, że nie warto pytać o podpowiedzi albo oglądać projekty, które wydają nam się zupełnie nie w naszym stylu! W końcu nigdy nie wiadomo, co nas zainspiruje. Nie inspirujcie się jednak zbyt długo, bo każdy wie, jak męczący dla psychiki jest remont jakiegokolwiek pomieszczenia.

Meble idealne

Jakie są twoje meble idealne? Najlepiej usiądź z kartką papieru i długopisem i wypisz cechy mebli twoich marzeń. Jakie są ich główne cechy? Ten proces jest bardzo ważny, w końcu meble kuchenne nie mogą nam się szybko znudzić, prawdopodobnie posłużą nam przez lata i każdego dnia będziemy je oglądać. Po pierwsze, określmy, w jakiej kolorystyce podobają nam się szafki kuchenne. Klasycznie czy nowocześnie? W kuchni klasycznej królują brązy i beże, a w nowoczesnej – biele i szarości. A może marzy nam się coś wyrazistego, np. czerwień lub zieleń? Po drugie, styl mebli. Klasyczne meble są uniwersalne, aczkolwiek proste, eleganckie. Zwykle w klimacie dworkowym, rustykalnym – tutaj wiele zależy od frontów i detali. Nowoczesne meble także utrzymane są w minimalizmie, ale bardziej w stronę geometryczności, z nastawieniem na zachowanie iluzji przestrzeni. Po trzecie, cena…

Meble wykonane na zamówienie czy gotowe?

Nasz budżet gra zdecydowanie dużą rolę. To, w jakiej półce cenowej możemy wybierać ma znaczący wpływ na ilość dostępnych modeli. Zanim utniecie wszystkie koszty, pomyślcie, że meble kuchenne to nie jest wybór sezonowy. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, to wybór na lata. Czy zdecydujemy się na meble wykonane na zamówienie czy te ze sklepowej półki? Jakie są plusy i minusy? Meble sklepowe posiadają wszelkie certyfikaty, gwarancje itp., mamy pewność, że zostały wykonane dokładnie. Niestety, ilość modeli jest ograniczona (zwłaszcza, jeśli ogranicza nas także budżet). Natomiast meble wykonane na miarę dobrze sprawdzą się w nietypowych kuchniach, tzw. mało ustawnych. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nadać drugie życie naszym starym meblom – jeśli znajdziemy kreatywnego stolarza, będziemy cieszyć się absolutnie wyjątkowym wystrojem.

Marta Michalska

Podobne artykuły

5 powodów, dla których warto wybrać drewniane meble kuchenne

5 powodów, dla których warto wybrać drewniane meble kuchenne

Kuchnia: wybór mebli

Kuchnia: wybór mebli

Kuchenne inspiracje: Kuchnia klasyczna

Kuchenne inspiracje: Kuchnia klasyczna

Jakie meble do wybrać do kuchni – wybierz swój styl

Jakie meble do wybrać do kuchni – wybierz swój styl