Kuchenne inspiracje: Kuchnia klasyczna

Kuchenne inspiracje: Kuchnia klasyczna

W jakim stylu urządzić kuchnię? Z tym pytaniem mierzył się każdy, kto kiedykolwiek miał możliwość zaprojektowania swojej kuchni od podstaw. Wprowadzasz się do nowego mieszkania, zbudowałeś dom, a może chcesz wyremontować swoją kuchnię? Najpierw zastanów się, na jakim stylu najbardziej ci zależy, a jeśli nie masz konkretnego pomysłu, zajrzyj do naszego artykułu. Dzisiaj opowiemy o kuchniach stylizowanych w stylu klasycznym.

Jakie są plusy kuchni stylizowanej w stylu klasycznym?

Po pierwsze, stylizując swoją kuchnię klasycznie, korzysta się z tradycyjnych projektów, ale w nowoczesnym wydaniu. Dzięki temu kuchnia klasyczna będzie tworzyła iluzję ponadczasowości – klasyka przecież nie przemija. Po drugie, w klasycznej kuchni w łatwy sposób można błyskawicznie zmienić dekoracje i nie wymaga to od nas dużych nakładów finansowych. Klasyczne meble są wykonane z naturalnych gatunków drewna, dzięki czemu są trwałe i uniwersalne. Dopasujemy do nich każdy kolor. Po trzecie, co wiąże się z podpunktem drugim, jeśli zależy nam, by iść za modą wnętrzarską, w klasycznym wnętrzu bez problemu wprowadzimy jej elementy.

Czym charakteryzują się kuchnie klasyczne?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, kuchnie klasyczne wyróżnia przede wszystkim drewno i kolorystyka w barwach brązu, beżu i szarości. Dzięki temu w kuchni panuje przyjemna i ciepła atmosfera, niezależnie od pory dnia i nocy. Kolejną cechą wyróżniającą jest prosta i zrównoważona konstrukcja, z jednej strony oparta na zasadach minimalizmu, a z drugiej – w detalach, które nadają charakteru. Np. z pozoru proste, dębowe meble, które mają zdobne uchwyty i fronty. Oczywiście wszystko zależy od nas, bo kuchnia stylizowana klasycznie może być również biała! Innym wyróżniającym się elementem w meblach kuchennych będą przeszklenia na drzwiczkach. Bierze się to z tradycyjnego wystawiania najładniejszej porcelany na widok dla gości. W nowoczesnym wydaniu przeszlone meble są zazwyczaj dodatkowo podświetlane, by uwypuklić dekoracje.

Czego nie może zabraknąć w klasycznej kuchni?

Odpowiedniego oświetlenia! Pomimo tego, że nowocześnie w modzie jest zimne światło, my polecamy zamontować żarówki o ciepłej barwie. Ciepła barwa jest o wiele korzystniejsza. Po pierwsze, przygotowywane przez nas posiłki wyglądają na bardziej apetyczne. Po drugie, dzięki ciepłej barwie światła automatycznie się uspokajamy i relaksujemy – to ona daje nam atmosferę przytulności. Po trzecie, możemy nadać drugie życie naszym starym żyrandolom lub kinkietom umieszczając je jako światło dekoracyjne w naszej nowej kuchni.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

5 powodów, dla których warto wybrać drewniane meble kuchenne

5 powodów, dla których warto wybrać drewniane meble kuchenne

Wybieramy meble do kuchni

Wybieramy meble do kuchni

Kuchnia: wybór mebli

Kuchnia: wybór mebli

Jakie meble do wybrać do kuchni – wybierz swój styl

Jakie meble do wybrać do kuchni – wybierz swój styl