Jakie meble do wybrać do kuchni – wybierz swój styl

Jakie meble do wybrać do kuchni – wybierz swój styl

Urządzanie kuchni to niełatwe wyzwanie, szczególnie dla kogoś, kto robi to po raz pierwszy. Jakie meble wybrać? Wiele osób stoi przed tym dylematem, zwłaszcza, że obecnie na rynku wnętrzarskim możemy znaleźć dosłownie wszystko. Niektórzy mówią: wszystko i nic. Dziś przygotowaliśmy krótki poradnik dla osób, które szukają inspiracji. Pamiętajcie, niezależnie od tego, co wam będą podpowiadać inni, urządźcie kuchnię według swojego gustu.

Jakich mebli potrzebujesz? Jakie ci się podobają?

Często w wyborze mebli kuchennych sugerujemy się kuchniami, które już widzieliśmy, albo które dobrze znamy. Bo nasi znajomi właśnie zrobili remont i wszystko ładnie się prezentuje, albo w kuchni rodzinnej dany wystrój sprawdzał się przez lata. Zanim zaczniesz gorączkowo szukać podobnych rozwiązań, albo zamówisz identyczny komplet mebli, co twoja koleżanka, usiądź z kartką papieru i odpowiedz sobie na kilka pytań. Jaki styl ci się podoba? Jakich mebli naprawdę potrzebujesz? Jak dużo czasu spędzasz w kuchni, czy lubisz gotować, czy będzie to pomieszczenie, które ma się świetnie prezentować? Niestety, nigdy nie znajdziesz czegoś, co odpowiada ci w 100%, ale jeśli poznasz najważniejsze cechy twojej wymarzonej kuchni, będziesz wiedziała czego szukać.

Różne style

W jakim stylu chcesz urządzić kuchnię? Klasycznie, nowocześnie, a może awangardowo? A może nie zależy ci na jednolitym stylu, albo nie wiesz czym te style się charakteryzują? Styl klasyczny w łatwy sposób można unowocześnić. Króluje w nim drewno, naturalne materiały, kolorystyka utrzymana w tonacji brązu i beżu. Takie wnętrza są bardzo uniwersalne, harmonijne i trwałe. Kojarzą się z elegancją i swego rodzaju ponadczasowością. Meble kuchenne w stylu klasycznym mają proste projekty, które jednak wyróżniają detale – zdobne fronty, uchwyty czy przeszklenia w szafkach. Takie wnętrze ma przyjemną, ciepłą atmosferę, zaprasza do zaszycia się w kranie smaków i zapachów. Kuchnie klasyczne to świetna opcja dla miłośników gotowania i spędzania czasu (także z rodziną i ze znajomymi), właśnie w kuchni. Jak „unowocześnić” klasyczne wnętrze? Pole do popisu mamy przy wybieraniu oświetlenia i kolorystyki dodatków, np. można wyposażyć się w nowocześnie wyglądające sprzęty agd. Natomiast wnętrza nowoczesne dążą do wydobycia iluzji jak największej przestrzeni. Taka opcja może być dobrym wyborem dla niewielkich kuchni. Zarówno meble jak i ściany czy podłoga, utrzymane są w bieli i odcieniach szarości, dzięki czemu mamy wrażenie czystości i jasności. Stawia się tu raczej na minimalizm i prostotę, bez wyróżniających się detali w projektach mebli.

Marta Michalska

Podobne artykuły

5 powodów, dla których warto wybrać drewniane meble kuchenne

5 powodów, dla których warto wybrać drewniane meble kuchenne

Wybieramy meble do kuchni

Wybieramy meble do kuchni

Kuchnia: wybór mebli

Kuchnia: wybór mebli

Kuchenne inspiracje: Kuchnia klasyczna

Kuchenne inspiracje: Kuchnia klasyczna