Piękne zasłony do stylowego salonu

Piękne zasłony do stylowego salonu

Aranżacja okna ma ogromny wpływ na ogólny wystrój wnętrza, dlatego warto zadbać o jej wysokie walory użytkowo-estetyczne. Ma to szczególne znaczenie w przypadku salonu, czyli najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w całym domu. Warto wobec tego wzbogacić firany o piękne zasłony, które będą praktyczną ozdobą. Zapewniają one ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i zwiększają poczucie intymności oraz pełnią funkcję dekoracyjną. Wybór jest ogromny, dzięki czemu można z łatwością dopasować zasłony do stylu, w którym został urządzony pokój dzienny, tworząc spójną całość aranżacyjną z pozostałymi elementami wyposażenia.

Jak wybrać idealne zasłony do salonu?

Nie ma jednego idealnego modelu osłon dla wszystkich, bo każdy ma inne potrzeby i preferencje. Na szczęście wybór jest ogromny, dzięki czemu nie ma problemu ze znalezieniem idealnych zasłon, które będą pasować do wystroju salonu. Wystarczy wejść na stronę https://sarahome.pl/pl/c/Zaslony/1182, aby znaleźć dla siebie idealną zasłonę, kierując się swoimi potrzebami i preferencjami. Najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie dotyczące tego, czego oczekuje się od zasłon, czyli jakie ma ona pełnić funkcje w salonie. Może być zamieniająca i zastąpić rolety lub służyć głównie jako ozdoba. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej rezygnuje się całkowicie z firan, czasem nawet z żaluzji czy rolet. Świetną alternatywą dla nich będą stylowe zasłony, które mogą zapewnić poczucie prywatności i chronić przed ostrymi promieniami słońca, jeśli wybiera się model typu blackout, wykonany z grubego i zaciemniającego materiału. Nie trzeba martwić się żadnymi prześwitami nawet po zapaleniu głównego światła w pomieszczeniu. Jeśli zasłona ma pełnić funkcję dekoracyjną, to warto wybrać model o nietypowej fakturze, z ciekawym wzorem, w intensywnym lub kontrastującym kolorze. Zawsze można też dobrać zasłonę kolorystycznie do pozostałych elementów wyposażenia, aby stworzyć spójną całość aranżacyjną.

Co warto mieć na uwadze?

Wybierając zasłonę do salonu, warto mieć na uwadze nie tylko jej walory estetyczne, ale też sposób montażu. Najczęściej montuje się zasłonę na karniszach za pomocą przelotek lub szelek. W przypadku podwieszanego sufitu potrzebne będą zasłony na taśmie. Przy wyborze zasłon znaczenie ma oczywiście dobór właściwej długości. Na uwadze trzeba mieć rozmiar zarówno okna, jak i ściany. Można zdecydować się na zasłony sięgające do samej ziemi, delikatnie na nią opadające lub kończące się na wysokości parapetu. Obie wersje prezentują się bardzo efektownie, wybór jest kwestią indywidualnych preferencji. Obecnie nie ma problemu z zakupem gotowej już zasłony, wystarczy znać preferowane wymiary, aby dobrać idealny model. Jest to najszybsze rozwiązanie, bo zasłona będzie gotowa do zawieszenia od zaraz. Jeśli jednak szuka się zasłony o niestandardowych wymiarach, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie kupienie ich na metry. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób chcących stworzyć unikalną aranżację okienną, zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Zasłona na metry zostanie skrócona i uszyta na specjalne zamówienie. W salonie idealnie odnajdą się zasłony wykonane z tiulu, szyfonu, woalu, weluru czy aksamitu. Godne polecenia są też modele bawełniane i lniane. Zasłony mogą być gładkie lub wzorzyste.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

Ile w praktyce kosztuje kostka brukowa?

Ile w praktyce kosztuje kostka brukowa?

Producent szamb betonowych – jak wybrać właściwego?

Producent szamb betonowych – jak wybrać właściwego?

Domowe porządki – jak wygląda podział obowiązków?

Domowe porządki – jak wygląda podział obowiązków?

Agresja u psa – jak sobie poradzić z tym problemem?

Agresja u psa – jak sobie poradzić z tym problemem?