Dywany boho

Dywany boho

Dywan boho to najlepsza propozycja dla wielbicieli stylu boho we wnętrzach. To jednorodne kolorystycznie dywany o wysokim na 30 milimetrów runie. Dywany są przyjemne i miłe w dotyku dla bosych stóp. Dywany powstają przez uszlachetnianie przędzy polipropylenowej. Włókna są trwałe, odporne na wygniecenia, także delikatne i miękkie. Powoduje to, że można pomylić je z wełną naturalną.

Dlaczego dywany boho

Boho to skrót z angielskiego Bohemian. Styl ten wywodzi się cyganerii artystycznej. Czerpie inspiracje z hippisowskiej swobody, dlatego stawia na niezobowiązujące formy. Różnorodność, feerię barw, wygodne fasony oraz zupełnie nieoczywiste, aczkolwiek przemyślane połączenia. W dywanach boho jest to bardzo charakterystyczne i rozpoznawalne. Jak najłatwiej określić ten styl? To eklektyczny miszmasz. Do stylu boho, nie wystarczy klimat dzieci kwiatów. Potrzebna jest tutaj także nutka elegancji, szyku, stąd też określenie boho-chic. Dywany boho to dobry wybór do każdego pokoju, dzięki jednolitej kolorystyce tworzy efektownie prezentujące się wnętrze. Wykonane w nowoczesnym lub klasycznym stylu. Dywany w stylu boho są wzorzyste i kolorowe. Przede wszystkim lubią zabawę formami, patchworkowe dodatki, frędzle, a nawet pióra, drewno czy wiklinę. Pojawiają się na nich ciekawe etniczne motywy, a nawet orientalne. Znaleźć można marokańskie nuty, choć w nieco nonszalanckiej formie. Dywan boho ma swój niepowtarzalny charakter. Często występującym elementem są także pasy. Boho dywany to naturalne materiały, szokujące połączenia, a także moc kolorów. Charakterystyczne cechy sprawiły, że tego typu stylizacje podbiły nie tylko modę, lecz także aranżacje wnętrz. Dywan boho łączy elementy wnętrza, tworzy przytulność, wypełnia domy ciepłem i komfortem. Powiększa wizualnie pokój i pozwala na racjonalne wykorzystanie przestrzeni. Wystrój wnętrza można uzyskać dzięki dywanom w stylu boho. Przyciągają wzrok egzotycznymi motywami i wyrazistymi kolorami. Czym jest zatem Bohemia? Dla wielu kojarzy się z elitaryzmem. Bohema to ekscentryczność, niezależność, beztroska, atmosfera kreatywności. Korzyści materialne nie są ważne. Taki styl jest jednym z nielicznych, w których umiar nie jest mile widziany. Różnorodność kolorów, czy tkanin ma na celu podkreślenie kreatywności oraz pomysłowości. Wyróżnia się orientacją na etniczne, folklorystyczne motywy. Najczęściej inspirowany jest barwną kulturą cygańską. Charakteryzują wyraziste, palące kolory, energetyczne ornamenty.

Co wyróżnia dywany w stylu boho?

Podstawą wyrazistości wnętrza są tekstylia. Można się spotkać z ogromną liczbą dywanów etnicznych i vintage. Natychmiast rozwiązują kilka problemów dekoracyjnych i praktycznych. Można położyć kilka dywaników jeden na drugim. Dzięki temu nada się pomieszczeniu nieco swobodny wygląd. Zawsze dodać można do wnętrza kolorowy dywan i poduszki jak najwięcej ręcznie robionych produktów. Nawet zwykłe skromne wnętrze nabierze egzotycznego szyku boho. Dywany boho nadaje się do dekoracji mieszkania, wiejskiego domu, a nawet do oddzielnego pokoju. Najważniejsze to upewnić się, że w takim wnętrzu będzie naprawdę wygodnie. Niezwykłość, jaka go charakteryzuje to kreatywność. Najważniejsza jest indywidualność. Modne wnętrze to kwestia drugorzędna. Dywany w stylu boho łączą w sobie elementy różnych kultur. Zaliczyć można do nich motywy afrykańskie, indyjskie, etniczne, cygańskie, egzotyczne nuty i styl vintage. Eklektyzm to kluczowe słowo charakteryzujące tajemniczy styl. Harmonijne zestawienia kolorystyczne to bogata czerwień, bordo, fiolet, żółty, fuksja, czerń, granat, turkus, błękit.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

Piękne wnętrza w bloku: KUCHNIA

Piękne wnętrza w bloku: KUCHNIA