Łóżko piętrowe, czyli pomysł na wypoczynek dla rodzeństwa

Łóżko piętrowe, czyli pomysł na wypoczynek dla rodzeństwa

Jeden pokój i dwójka dzieci to scenariusz, który powtarza się w wielu rodzinach. Jak zagospodarować wspólną przestrzeń, aby rodzeństwo mogło liczyć na wygodę? Wystarczy zerknąć na łóżko piętrowe. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Problematyczna przestrzeń

Dzielenie pokoju z bratem lub siostrą budzi wiele skojarzeń. Indywidualiści niezbyt chętnie akceptują fakt, że ich przestrzeń to także teren kogoś innego. Dzieci towarzyskie zwykle doceniają bliskość rodzeństwa. Jeden i drugi typ dzieci łatwo pogodzą łóżka piętrowe. To funkcjonalne meble, które pomagają stworzyć wygodne miejsce do odpoczynku, a jednocześnie nie zajmują zbyt wiele miejsca. Ich rozmiary nie różnią się od modeli jednoosobowych. Dodatkowe miejsce do spania mieści się na piętrze, które ze względów bezpieczeństwa zwykle zajmuje starsze dziecko. Kondygnacje łączy wygodna drabinka, która w ciągu dnia rozpala wyobraźnię dzieci na wiele sposobów.

Baza do zabaw lub centrum dowodzenia

Rodzice, których interesują łóżka piętrowe, myślą w pierwszej kolejności o spokojnym wypoczynku dla dwójki dzieci. Ich pociechy widzą w takim rozwiązaniu znacznie większy potencjał. Każdy, kto miał przyjemność spać na wysokim łóżku piętrowym wie, że mebel świetnie nadaje się również do zabawy. Stabilny, drewniany szkielet jest w stanie wytrzymać wiele intensywnych zabaw niejednego dziecka. W zależności od inwencji maluchów w jednej chwili zmienia się w statek kosmitów, bazę wodza Indian lub bezludną wyspę. Nocą nadal stanowi wyciszający azyl, w którym dzieci z przyjemnością odpoczną po wielogodzinnej aktywności.

Komfort, wygoda i bezpieczeństwo

Dlaczego warto zainwestować w łóżko piętrowe? W takim wariancie nie ma potrzeby kupowania dwóch odrębnych mebli. Opcja piętrowa sprawdza się też przez wiele lat – np. Lano Meble oferuje modele, które mogą posłużyć od wieku przedszkolnego aż po młodzieżowy. Maluchy mają w nich zabezpieczenie w postaci wysokich barierek, których starsze dziecko nie potrzebuje. W każdej chwili można je zdemontować. Solidne łóżko piętrowe to wygoda podczas snu także dla alergików. Drewno ma właściwości antystatyczne, więc nie przyciąga do siebie kurzu. Czas jest dla niego sprzymierzeńcem, drewniane meble długo prezentują się bardzo efektownie. Dodatkowo warto wspomnieć, że łóżko piętrowe ma wiele odmian, dlatego łatwo je dopasować do indywidualnych potrzeb małych użytkowników.

Marta Michalska

Podobne artykuły

Krzesła dobrze dobrane. Jakie aspekty pomogą Ci przy ich zakupie?

Krzesła dobrze dobrane. Jakie aspekty pomogą Ci przy ich zakupie?

Meble sosnowe jako idealne rozwiązanie do każdego wnętrza

Meble sosnowe jako idealne rozwiązanie do każdego wnętrza

Szafka na buty w przedpokoju – jaka sprawdzi się najlepiej?

Szafka na buty w przedpokoju – jaka sprawdzi się najlepiej?