Pokój dla nowego członka rodziny

Pokój dla nowego członka rodziny

Nowy członek rodziny zawsze wyzwala wiele emocji. Jego przyjście na świat to wielkie wydarzenie dla całej rodziny, a w szczególności dla rodziców, którzy zwykle już na kilka tygodni wcześniej przygotowują przytulny pokoik i kupują ubranka. Niektórzy rodzice traktują aranżację pokoju wręcz zadaniowo – spisują całe listy mebli i dodatków. Jakie przedmioty są niezbędne w pokoju noworodka? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę? Dziś podpowiemy wam, jak urządzić przestrzeń w taki sposób, żeby wszystkich zachwycała? Zapraszamy do lektury.

Mebelki do pokoju

Pokój dla noworodka bardziej cieszy rodziców, niż same maleństwo, które nie patrzy aż tak krytycznie na swoje otoczenie. Na samym początku należy zastanowić się nad kilkoma kwestiami – urządzamy pokój na rok, dwa, czy na następne kilka lat? Jeśli myślimy już o przyszłości dziecka, które będzie nieco starsze, warto z rozmysłem rozplanować przestrzeń. Przez pierwsze miesiące najważniejszym meblem w pokoiku będzie dziecięce łóżeczko lub kołyska. Przede wszystkim powinien spełniać wszelkie wymogi bezpieczeństwa – aby maleństwo nie wypadło, nie nabawiło się alergii (dlatego najczęstszym surowcem, z którego wykonywane są łóżeczka jest lite drewno) ani się nie poobijało. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest kupienie kołyski, która ma funkcję regulacji, a z czasem, kiedy dziecko będzie rosło – dopasowywania do aktualnego wzrostu i aktywności malca. W dziecięcym pokoiku niezbędny będzie także przewijak. Pamiętaj, żeby zdecydować się na najwygodniejszy model dla rodzica, który najczęściej zmienia pieluchy. Przewijaki dostępne są także w wersji przenośnej (można je kłaść na dowolnych powierzchniach). Oprócz łóżeczka/kołyski i przewijaka, przyda się także pojemna komoda, do której schowamy ubranka. Warto poczytać o różnych sposobach składania ubrań dla dzieci, by zajmowały mniej miejsca. Polecamy przejrzeć komody i mebelki dziecięce z kolekcji Halmar, na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Kolor ścian, aranżacja

Na jaki kolor pomalować ściany? Nie jedna para nieprzespała kilku nocy zastanawiając się nad tym zagadnieniem. Właściwie to nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie – ważne, by pokój był jasny i sprawiał wrażenie przestrzennego. Dobrze sprawdzą się odcienie bieli, kremowego albo beżowa tonacja. Tak naprawdę neutralny kolor daje duże pole do popisu, ponieważ w tym wypadku pokój można „ograć” dodatkami i bardzo łatwo co jakiś czas zmieniać cały wstrój. Jasne ściany, miękki dywan i przyjemne dodatki nadadzą dziecięcemu pokoikowi przytulnej atmosfery.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

5 stylowych szafek pod umywalkę glamour dla małych łazienek!

5 stylowych szafek pod umywalkę glamour dla małych łazienek!

Jak urozmaicić ścianę w kuchni?

Jak urozmaicić ścianę w kuchni?

Sypialnia na poddaszu ze skosami – jak ją urządzić?

Sypialnia na poddaszu ze skosami – jak ją urządzić?

Łóżko do sypialni z materacem – jak wybrać odpowiednie?

Łóżko do sypialni z materacem – jak wybrać odpowiednie?