Jak najlepiej urządzić pokój dla dziecka?

Jak najlepiej urządzić pokój dla dziecka?

Każdy rodzic na pewno nie raz zastanawia się, jak najlepiej urządzić pokój swojej pociechy. Jakie są niezbędne rzeczy w pokoju dziecka? Czy dziecko naprawdę potrzebuje aż tak wiele? W dzisiejszym świecie bardzo często popadamy w przesadę, dlatego warto zastanowić się, czy przypadkiem dekorowanie pokoju dla naszego malucha, nie jest większą zabawą dla nas. Specjalnie dla was napisaliśmy krótki poradnik o tym, jak rozsądnie urządzić pokój dla najmłodszych.

Po pierwsze, łóżeczko

Niewątpliwie najważniejszym meblem w pokoju dziecięcym jest odpowiednio dopasowane łóżeczko lub kołyska. Wybieramy je oczywiście mając na uwadze wiek naszego dziecka oraz jego indywidualne preferencje. Im nasza pociecha młodsza, tym lepiej pomyśleć o zabudowanymi regulowanym łóżeczku. W wielu meblowych sklepach można się skonsultować z fizjoterapeutą na temat miękkości/twardości materaca. W łóżeczku nasze dziecko powinno czuć się bezpiecznie i przytulnie – dlatego zwróćmy uwagę także na poduszki i pościel. Jeśli dziecko ma problemy z zaśnięciem, zbadajmy wszystkie ewentualne przyczyny, zaczynając właśnie od dobrze dobranego łóżka. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele regulowanych modeli, które posłużą nam na lata, inwestujmy więc w jakość.

Po drugie, przestrzeń do zabawy

Wiadomo, że dzieci potrafią bawić się dosłownie wszędzie i wszystkim, co nie przeszkadza w oddzieleniu choćby najmniejszej przestrzeni do zabawy. Wcale nie oznacza to, że nasze pociechy potrzebują dużo zabawek! Pomysłowy rodzic zainteresuje dziecko najprostszym przedmiotem. W zależności od wielkości pokoju, możemy zdecydować się np. na niewielki stolik, na którym dziecko będzie mogło rysować albo lepić zwierzaki z plasteliny. Można pomyśleć także o fantazyjnym kuferku na zabawki albo drewnianym domku dla lalek, który dziecko będzie mogło urządzać według własnego gustu. Do popularnych wyborów należy także np. wykładzina z namalowanymi ulicami, po której można jeździć zabawkowym samochodem.

Po trzecie, komoda

Mówi się, że o wiele lepiej od szafy sprawdza się komoda. W komodzie zmieścimy o wiele więcej ubrań, co więcej, dziecku trudniej będzie ją otworzyć. To dobre rozwiązanie dla małych pomieszczeń. Dodatkowym plusem komody jest to, że łatwo ją ozdobić i można do niej przypiąć dodatkowe elementy, np. tablicę do pisania.

Po czwarte, oświetlenie

Wszyscy wiemy, jak dzieci boją się potworów spod łóżka. Dlatego zawczasu lepiej pomyśleć o przytulnym oświetleniu. Obecnie znajdziemy bardzo wiele ciekawych i przyjaznych lampek nocnych, np. w kształcie ulubionej bajkowej postaci.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

Wyposażenie pokoju dziecięcego

Wyposażenie pokoju dziecięcego

Pokój dla nowego członka rodziny

Pokój dla nowego członka rodziny

Ciekawe akcesoria do pokoju dziecięcego

Ciekawe akcesoria do pokoju dziecięcego

Jak ciekawie zaaranżować pokój dziecka?

Jak ciekawie zaaranżować pokój dziecka?