Jak ciekawie zaaranżować pokój dziecka?

Jak ciekawie zaaranżować pokój dziecka?

Pokój dziecięcy to bardzo ważne pomieszczenie w naszym domu. To, w jaki sposób go urządzimy ma ogromny wpływ na naszą pociechę – w końcu w przyszłości z sentymentem będzie wspominała dziecięce lata i ukochane zakątki i zabawki. Sposobów i pomysłów na takie przedsięwzięcie jest całe mnóstwo, wiele zależy od wieku dziecka, płci, warunków, jakie mamy (oddzielny pokój, współdzielenie z rodzeństwem, a może miejsce w sypialni rodziców?), budżetu i osobistych preferencji. Dziś podrzucimy trochę pomysłów na to, jak zaaranżować niewielką przestrzeń dla dziecka w sposób funkcjonalny i komfortowy.

Łóżko

Zdecydowanie najważniejszy mebel w dziecięcym pokoiku. Pamiętaj o tym, by dobrać łóżko ze względu na wiek dziecka – powinno być odpowiedniej długości i dopasowanym materacem. Najlepiej ustawić je naprzeciwko okna, by dziecko widziało jak najwięcej światła. Warto też pomyśleć o ulubionych postaciach z bajek naszych pociech – na rynku można kupić przeróżne kolorowe ramy do łóżek np. w kształcie samochodu wyścigowego czy kotka z Hello Kitty. W takim łóżeczku na pewno będzie się przyjemniej spało. Pomyśl też o dodatkowym oświetleniu przy łóżku, np. lampce nocnej. Takie światło niekoniecznie musi być białe lub żółte – ale np. niebieskie lub różowe. Obejrzyj kolekcję lamp Smart, które można znaleźć w przeróżnych fantazyjnych kolorach, a na dodatek są niewielkie i idealnie pasują wręcz do każdego wystroju. Aby dodać funkcjonalności pokojowi, warto zastanowić się na bardziej zabudowane łóżko, które posiada szuflady pod materacem, albo iść dalej – i zdecydować się na piętrowe łóżko, pod którym można zrobić biurko.

Akcesoria do pokoju dziecięcego

Co może nam się przydać w dziecięcym pokoiku? Dobrym pomysłem jest zorganizowanie… kuferka na zabawki. Najlepiej drewnianego, które można samodzielnie ozdobić, co na pewno będzie ogromną atrakcją zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. W takim kufrze dziecko może schować swoje największe skarby i za każdym razem, kiedy go otwiera, cieszyć się magią. Przydatną rzeczą w pokoju dziecięcym będzie także zegarek, aby od małego oswajać dzieci z mierzeniem czasu. Dużą popularnością cieszą się zegary ścienne np. w sówki, albo budziki elektroniczne w owce. Z takim zwierzęcym kompanem na pewno łatwiej wstać. Pamiętaj o tym, by wybrać jakiś ciekawy i przyjazny wzór, aby zegar dobrze kojarzył się twojemu dziecku. Jeśli zdecydujesz się na zegar ścienny, powieś go w widocznym miejscu i na wysokości twojej pociechy, aby bez skrępowania mogła się mu przyglądać.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

5 stylowych szafek pod umywalkę glamour dla małych łazienek!

5 stylowych szafek pod umywalkę glamour dla małych łazienek!

Jak urozmaicić ścianę w kuchni?

Jak urozmaicić ścianę w kuchni?

Sypialnia na poddaszu ze skosami – jak ją urządzić?

Sypialnia na poddaszu ze skosami – jak ją urządzić?

Łóżko do sypialni z materacem – jak wybrać odpowiednie?

Łóżko do sypialni z materacem – jak wybrać odpowiednie?