Ciekawe akcesoria do pokoju dziecięcego

Ciekawe akcesoria do pokoju dziecięcego

Zwykle urządzanie pokoju dziecięcego sprawia więcej radości rodzicom, niż samym dzieciom. Oczywiście, im starsze pociechy, tym mają większe wymagania, zwłaszcza, kiedy już pójdą do zerówki i obejrzą trochę „konkurencji”, po wejściu do sklepu z zabawkami można mieć nie lada problem… jak zaaranżować pokój dziecięcy z pomysłem? Jakie są najciekawsze akcesoria do pokoju naszych milusińskich?

Ład i porządek?

Czy w pokoju dziecięcym może panować ład? Z tym zagadnieniem mierzą się wszyscy rodzice kochający porządek. Z jednej strony, dzieci bawią się przez cały czas, więc dobrze mieć dostęp do zabawek przez cały czas. Ale z drugiej strony, zabawki na widoku utrudniają skupienie się naszej pociechy, kiedy chcemy ją np. uśpić lub nakarmić. Dobrym pomysłem jest kuferek na zabawki. Na rynku dostępne są drewniane kufry, które można samodzielnie pomalować, co na pewno będzie zabawą zarówno dla rodziców, jak i dziecka. Do takiego kufra z powodzeniem powkładamy wszystkie zabawki, które są „luzem”, a dziecko może schować tam też wszystkie swoje skarby. Kiedy dziecko podrośnie, kufer będzie wspaniałą pamiątką z dzieciństwa i piękną sentymentalną ozdobą – być może nawet posłuży kolejnym pokoleniom?

Domek dla lalek

Pozostając przy drewnianych akcesoriach, do mody wracają domki dla lalek. Taki drewniany domek to nie tylko zabawka, ale też ciekawe akcesorium, w którym można umieścić różne przedmioty. Na pewno pozwoli zniknąć twoim dzieciom na kilka godzin w magicznym świecie urządzania pokoików i wymyślania historii rodzinnych. Poproś dziecko, by narysowało mini obrazki do domku, wymyśliło z czego może zrobić mebelki, zaaranżowało przestrzeń. Wykorzystajcie lampki choinkowe, serwetki, pudełka od zapałek. Domek dla lalek skradnie serce każdemu dziecku.

Tematyczny wystrój

Czy twoje dziecko interesuje się szczególnie jakąś tematyką? Uwielbia jakąś bajkę, a może astronomię czy naturę? Warto pomyśleć o tematycznym urządzeniu pokoju. Nie musisz od razu malować całego pokoju na granatowo w białe gwiazdy czy odbijać na ścianach podobizny bajkowych bohaterów. Istota tkwi w szczegółach. Dobrym pomysłem są ciekawe zegary – albo do powieszenia na ścianę, albo do postawienia przy łóżku na nocnym stoliku. Dzięki nim twoje dziecko będzie oswajało się z mierzeniem czasu od samego dzieciństwa. Popularnością cieszą się elektroniczne budziki z owcami albo zegary na ścianę z motywami podróżniczymi. Warto przejrzeć katalog na stronie internetowej firmy Form Użytkowych – znajdziecie tam całe mnóstwo przeróżnych zegarów do wyboru.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

5 stylowych szafek pod umywalkę glamour dla małych łazienek!

5 stylowych szafek pod umywalkę glamour dla małych łazienek!

Jak urozmaicić ścianę w kuchni?

Jak urozmaicić ścianę w kuchni?

Sypialnia na poddaszu ze skosami – jak ją urządzić?

Sypialnia na poddaszu ze skosami – jak ją urządzić?

Łóżko do sypialni z materacem – jak wybrać odpowiednie?

Łóżko do sypialni z materacem – jak wybrać odpowiednie?