Projekty rezydencji willi

Projekty rezydencji willi

Jeszcze niedawno rezydencja czy willa kojarzyła się z luksusowymi domami milionerów, jednak współczesne projekty rezydencji nie są ofertą skierowaną wyłącznie do elit. Oczywiście przeciętny inwestor raczej nie będzie mógł czy zwyczajnie chciał pozwolić sobie na taki dom, co spowodowane jest głównie wysokimi kosztami budowy i wykończenia. Otóż każdy dużych rozmiarów dom jest drogą inwestycją, jednak w przypadku rezydencji, elementy takie jak elewacja, wnętrze i otoczenie, powinny być na najwyższym poziomie. Oznacza to, że wykorzystywane są tutaj prawdziwe drewno czy kamień, co oczywiście powoduje znaczny wzrost ceny inwestycji.

Pod kategorią rezydencji/willi znajdziemy zarówno okazałe dworki w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesne piętrowe budynki. Zwolennicy poddaszy użytkowych, rozłożystych parterówek czy piętrowych domów z dachem wielospadowym, również znajdą rezydencję zgodną ze swoimi upodobaniami. Wśród projektów rezydencji dominują te, które przekraczają 250 m kw, ale znajdziemy też i takie, które przekraczają 400 metrów. Wszystkie propozycje elewacji i detali zewnętrznych, jak również wnętrza projektowane są tak, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających domowników. Obok wspaniałej rezydencji trudno przejść obojętnie, jednak do zbudowania takiego domu potrzebna jest spora działka oraz zasobny portfel.

Stylowe i klasyczne rozwiązania

Projekty domów o charakterze willi odznaczają się pośród innych domów swoją wyjątkową stylistyką oraz klasycznymi rozwiązaniami przestrzennymi. Ich klasyczna forma posiada kilka specyficznych elementów, jak niski dach, szerokie i wystające okapy oraz zrównoważona i symetryczna bryła, która urozmaicona jest często atrakcyjnymi tarasami zamiast balkonów. Przestronne i jasne wnętrza projektów rezydencji tworzą przytulne domy dla wszystkich tych, którzy szukają komfortu i spokoju w klasycznym otoczeniu, jak w projekcie CHWALIMIERZ . Znajdziemy wiele ciekawych projektów domów, jak np. atrakcyjne wille, które w piwnicach posiadają nie tylko strefę gospodarczą, ale również część rekreacyjną, typu siłownia, kino czy pokój bilardowy, jak np. w projekcie HORTENSJÓW . Eleganckie wille charakteryzują się jasnymi i przestronnymi mieszkaniami. Tego rodzaju domy prezentują się doskonale w krajobrazie miejskim, jak również w podmiejskiej okolicy, w otoczeniu ogrodu zaprojektowanego w stylu parkowym. Ich reprezentacyjny wygląd oraz efektowny sposób wykończenia sprawiają, że cieszą się niesłabnącą popularnością.

Rezydencje w nowoczesnym wydaniu

Szukając ciekawych rozwiązań rezydencjonalnych możemy zainteresować się bardziej nowoczesnym wydaniem willi. Klasyczna wersja tego rodzaju domu posiada regularną bryłę, często pokrytą dachem czterospadowym, z eleganckim detalem architektonicznym, jak np. ryzalit czy klasyczne lukarny, podczas gdy nowoczesne rezydencje posiadają rozbudowany układ funkcjonalny wnętrz, prostą bryłę i dekorację, która odwołuje się do minimalizmu. Jednym z takich projektów jest realizacja SWOSZOWICE , który z powodzeniem zapewni pełen komfort użytkowania dla całej rodziny. W nowoczesnych projektach nacisk położony jest na przestronną i jasną strefę dzienną, tworzącą idealne miejsce relaksu dla wszystkich domowników. Na rynku znajdziemy też projekty domów z piwnicą, która mieści obszerną cześć gospodarczą domu oraz strefę rekreacyjną, zaaranżowaną w zależności od indywidualnych preferencji.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich