rośliny do ogrodu

Projekty domów z tarasem

Projekty domów z tarasem są bardzo popularnym rozwiązaniem. W końcu to one pozwalają na letni relaks z kubkiem kawy na świeży powietrzu. Właśnie to jest jedną z motywacji tych, którzy planują przeprowadzkę z centrum miasta na przedmieścia. Chodzi o kontakt z naturą i o posiadanie przydomowego ogrodu. Wszyscy miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu zgodnie podkreślają, że nie wyobrażają sobie projektu przyszłego domu bez uwzględnienia w nim wygodnego tarasu. Oznacza to, że w budynku jednorodzinnym musi znaleźć się takie komfortowe miejsce, przylegające na przykład do dziennej części wnętrz. W czasie cieplejszych miesięcy w roku taras może służyć jako atrakcyjne przedłużenie salonu oraz miejsce na wyjątkową jadalnię na świeżym powietrzu. Okazuje się jednak, że dla wielu rodzin posiadanie przy domu tylko jednego tarasu nie stanowi wystarczająco satysfakcjonującego rozwiązania, dlatego chętnie decydują się projekty, w których przewidziano co najmniej dwa tarasy. Jeśli jeden z nich będzie sąsiadował z salonem, a drugi przylegał np. do sypialni, to odpoczynek na świeżym powietrzu stanie się możliwy w każdej wolnej chwili.

Domy z zadaszonym tarasem to rozwiązanie idealne dla wszystkich tych, którzy uwielbiają relaks na świeżym powietrzu. N rynku nieruchomości znajdziemy propozycje w stylu tradycyjnym lub nowoczesnym. Do wyboru dostaniemy również wersje z tarasem od frontu, ogrodu, tarasem z kominkiem zewnętrznym lub tarasem na poziomie poddasza. Możliwości jest naprawdę wiele. Przytulny, zaciszny i zagospodarowany wygodnymi meblami taras może pełnić wiele rozmaitych funkcji. Warto podkreślić, że doskonale sprawdzi się on jako letni salon, jadalnia oraz strefa spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Wszystkie projekty domów z zadaszonym tarasem zapewniają swoimi mieszkańcom znakomite warunki do wypoczynku i rekreacji niezależnie od pogody. Przestronne tarasy tworzą wyjątkowo atrakcyjną przestrzeń, na którą w ciepłe miesiące przenosi się z zasadzie całe życie rodzinne i towarzyskie. Ważne jest tu również funkcjonalne połączenie tarasu z salonem i kuchnią, co pozwala, aby domowa idylla była o krok od strefy dziennej. Dzięki tarasowi możemy czerpać dobrą energię z bliskiego kontaktu z otaczającą naturą i osiągnąć upragniony oddech od pośpiechu codzienności.

Tarasy zadaszone

Zadaszony taras to idealne miejsce na to, aby delektować się poranną kawą, obiadem w promieniach słońca i roześmianym grillem z przyjaciółmi przy lampce wina. Taki taras można udekorować klimatyczną roślinnością, jak cyprysy, jałowce czy iglaki. Dobrym pomysłem jest też ustawienie nastrojowych lampionów, które wieczorową porą pozwolą wykreować magiczny, przytulny azyl. Dom z zadaszonym tarasem to np. projekt LIGUSTR , który został przykryty dwuspadowym, prostym dachem. Elementem dodającym uroku projektowi jest właśnie ładny taras przykryty pergolą. Z kolei w projekcie MILIN 2 (https://www.kbprojekt.pl/1885/milin-2) bryła domu kryta jest dwuspadowym dachem o kącie nachylenia równym 40 stopni, a z boku bryły dostawiono lekko wysunięty do przodu garaż jednostanowiskowy, co pozwoliło na stworzenie za garażem małego, osłoniętego tarasu, który jest doskonałym miejscem do codziennego wypoczynku.

Tarasy w domach dwupiętrowych

W bardziej rozbudowanych budynkach można wprowadzić większą ilość tarasów lub mocno rozbudować jeden na piętrze, tworząc odizolowaną przestrzeń wypoczynkową, jak np. w projekcie AKACJOWO 2, gdzie z zewnątrz dom wyróżnia się przeszklonym gankiem, nad którym zaprojektowano efektowne, kryte połacią dachu tarasy.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich