Projekty domów z piwnicą

Projekty domów z piwnicą

Projekty domów z podpiwniczeniem oferują różnorodne przeznaczenie oraz odmienne zaaranżowanie powierzchni piwnicy w zależności od potrzeb domowników. Poza oczywistym wyborem projektu z piwnicą do realizacji na przytulnej działce ze spadkiem terenu, taki wariant mogą również rozważyć właściciele małych lub wąskich parceli. Należy zaznaczyć, że jest to wyjątkowo dobre rozwiązanie, pozwalające zbudować nieduży dom a niektóre pomieszczenia usytuować w piwnicy.

Wielu inwestorów decyduje się na zorganizowanie w piwnicy strefy gospodarczej z kotłownią, pralnią, suszarnią oraz dodatkowymi pomieszczeniami do przechowywania narzędzi lub innego sprzętu. Taka dodatkowa wolna przestrzeń, która powstaje na parterze, zdecydowanie zwiększa komfort i funkcjonalność użytkowania dla domowników. Oczywiście może ona zostać wykorzystana w dowolny sposób i tak często decydujemy się na dodatkowy pokój lub zwiększamy powierzchnię innych pomieszczeń parteru. Na rynku znajdziemy również projekty domów z garażem w piwnicy, które z kolei bardzo dobrze sprawdzają się na małych działkach. Wynika to z tego, że mniejszy obrys bryły budynku pozwala maksymalnie wygospodarować miejsce na ogród i strefę rekreacyjną na świeżym powietrzu.

Dodatkowe możliwości i zalety posiadania piwnicy

Warianty domów z piwnicą są oczywiście projektowane również dla domów o większej oraz bardzo dużej powierzchni użytkowej. Oprócz logicznego przeznaczenia praktycznego służą one dodatkowemu podniesieniu komfortu życia domowników. Otóż zaaranżowanie w piwnicy strefy rekreacyjno-wypoczynkowej w formie domowego SPA z sauną, jacuzzi bądź siłownią pozwala każdemu na upragnioną chwilę relaksu bądź zwyczajnie pozwala utrzymać dobrą kondycję. Piwnica może również pełnić rolę wyodrębnionej strefy towarzyskiej do spotkań z przyjaciółmi przy stole bilardowym, z wydzieloną częścią na kino domowe bądź pokojem muzycznym. Podpiwniczenie to też idealne miejsce na warsztat lub część domu wydzielona do prowadzenia działalności gospodarczej. Tego rodzaju rozwiązania sprzyjają stworzeniu odpowiednich warunków do leżakowania wina, które znacznie dłużej zachowa swoje walory. Wszystko zależy zatem od osobistych upodobań domowników. Dodatkowym plusem realizacji domu na podstawie projektu z podpiwniczeniem jest naturalna regulacja temperatury budynku. Oznacza to, że latem piwnica będzie go chłodzić, natomiast zimą ogrzewać. Zwiększa się również skuteczność systemu wentylacji budynku.

Warunki na działce

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego projektu domu z piwnicą koniecznie musimy sprawdzić rodzaj gleby i poziom wód gruntowych działki. Otóż zbyt wysoki poziom może nawet uniemożliwić budowę domu z piwnicą albo zmusić do przeprowadzenia bardzo trudnej technologicznie i kosztownej izolacji przeciwwodnej. Dobrze zlecić specjalistyczne analizy, które pozwolą na odpowiednie posadowienie budynku oraz właściwe wykonanie i zabezpieczenie fundamentów. Na stronach, jak https://www.kbprojekt.pl, znajdziemy bogatą ofertę domów z piwnicą, która jest różnorodna pod względem proponowanej wielkości powierzchni użytkowej budynku, stylu elewacji zewnętrznej, technologii budowy, ilości pięter oraz możliwości zagospodarowania części piwnicznej. Do wyboru mamy wiele różnych propozycji, jak projekty domów podpiwniczonych z płaskim dachem, projekty domów z piwnicą bez garażu, projekty domów z piwnicą i tarasem, projekt domu z piwnicą i dwoma garażami, projekt domu z piwnicą i garażem dwustanowiskowym, czy choćby projekty domów z piwnicą i poddaszem. Wybór należy do Ciebie!

Anna Pawłowska

Z wykształcenia - kulturoznawczyni, z zawodu – kobieta pisząca. Prywatnie - wielbicielka nowych miejsc, nowych smaków i nowych wyzwań. Miłośniczka literatury non-fiction, rosyjskich kryminałów i militariów.

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich