Projekty domów z basenem

Projekty domów z basenem

Każdy z nas wie, że posiadanie prywatnego basenu w polskim klimacie nie jest czymś specjalnie popularnym. A szkoda, bo przecież cieplejszych miesięcy w roku trochę mamy a kąpiele we własnym basenie to idealny sposób na relaks i odświeżenie. Z pomocą przychodzą nam współcześni projektanci, którzy nie boją się wprowadzać nowych rozwiązań. Oznacza to, że architekci przygotowujący gotowe projekty domów wychodzą naprzeciw zainteresowaniu poszerzaniem części rekreacyjnej w domach jednorodzinnych i w swoich projektach uwzględniają baseny zewnętrzne bądź pomieszczenia z mniejszymi lub większymi pływalniami krytymi. W panującej u nas strefie klimatycznej to drugie rozwiązanie zdobywa sobie wyjątkową popularność. Nic dziwnego, w końcu niezależnie od warunków zmiennej i kapryśnej pogody, zabudowa pozwala na całoroczne korzystanie z własnego, przydomowego basenu. Co więcej, taka przestrzeń stanowi niezastąpione miejsce rekreacji, dzięki któremu cała rodzina może nie tylko odpocząć, ale również – co wyjątkowo ważne – zachować dobrą kondycję. Wszystko wskazuje więc, że inwestycja we własny basen jest jedną z bardziej korzystnych i na pewno podniesie komfort domowników.

Projekty domów z basenem przeznaczone są szczególnie dla tych osób, którym marzy się wygodny dom z odrobiną luksusu w pakiecie. Choć niektórym może wydawać się, że do zbudowania takiej konstrukcji potrzeba wyjątkowo dużej działki, a sam budynek powinien posiadać równie imponujące rozmiary, to w rzeczywistości sprawa jest o wiele prostsza. Wiele projektantów przygotowuje propozycje również dla wielbicieli prostych, niezbyt dużych budynków i umiarkowanej wielkości posesji. Należy jednak pamiętać, że na basen najlepiej zdecydować się przed budową domu, ponieważ po jego skończeniu nikt nie będzie chciał rozgrzebywania sadzonek i prac budowlanych na posesji. Kiedy więc zdecydujemy się na basen, wszelkie niedogodności związane z budową będzie trzeba podjąć jeszcze raz, co jest zwyczajnie czasochłonne, stresujące i w efekcie droższe niż w przypadku realizacji całej inwestycji od początku. Obecnie basen przy posesji nie jest wyłącznie synonimem luksusu i bogactwa, a staje się dostępną formą rekreacji, która cudowanie prezentuje się w otoczeniu trawy i kwiatów, zapewniając relaks w słoneczne dni.

Czemu warto mieć basen?

Rozwiązanie to oferuje łatwy dostęp do kąpieliska, bez konieczności dojazdów i dostosowywania się do wyznaczonych godzin. Posiadanie własnego basenu to w końcu marzenie każdego, kto spędza urlop czy weekend w swoim ogrodzie. Oczywiście nie ogranicza się to wyłącznie do chwilowego zaspokojenia zachcianki. Własny basen oferuje o wiele więcej korzyści takich, jak możliwość relaksu w wodzie, pozwalającego na odreagowanie stresu i utrzymanie dobrej formy. Ponadto, basen pozwala spędzać czas w aktywny sposób także dzieciom, które będą mogły nauczyć się pływać i tym samym zadbać o swój kręgosłup. Domowe kąpielisko tworzy przestrzeń do wspólnego spędzania czasu z rodziną i znajomymi a basen ogrodowy znacznie podnosi atrakcyjność domu jako inwestycji. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest jednak to, że basen na miejscu zwiększa motywację do dbania o swoje zdrowie.

Na jaki projekt się zdecydować?

zacznijmy od odpowiedzi na pytanie czy chcemy posiadać basen letni na zewnątrz czy całoroczny w zabudowie? Decydując się na wyjście ogrodowe mamy do dyspozycji projekty przestronnych, nowoczesnych domów jednorodzinnych o układzie parterowym, których niewielki basen będzie stanowił swoiste przedłużenie „letniego salonu” w postaci komfortowego, zadaszonego tarasu. Z kolei pierwsze rozwiązanie zależy głównie od wielkości i kształtu działki.

Marta Michalska

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich