Projekty domów z basenem

Projekty domów z basenem

Budowa prywatnego basenu w naszej strefie klimatycznej nie stanowi najbardziej rozpowszechnionego i popularnego rozwiązania. Właściwie dlaczego, skoro podczas cieplejszych miesięcy w roku, kąpiel we własnym basenie to idealny sposób na relaks i odświeżenie. Na szczęście współcześnie projektanci nie boją się wprowadzać nowych rozwiązań, dlatego architekci przygotowujący gotowe projekty domów wychodzą naprzeciw zainteresowaniu poszerzaniem części rekreacyjnej w domach jednorodzinnych i w swoich projektach uwzględniają baseny zewnętrzne lub pomieszczenia z mniejszymi lub większymi pływalniami krytymi. W naszej strefie klimatycznej to drugie rozwiązanie zdobywa sobie szczególną popularność, ponieważ niezależnie od warunków zmiennej i kapryśnej pogody, pozwala na całoroczne korzystanie z własnego, przydomowego basenu. Taka prywatna pływalnia stanowi niezastąpione miejsce rekreacji, dzięki któremu cała rodzina może nie tylko odpocząć, ale również – co niezmiernie ważne – zachować dobrą formę. Wszystko to oznacza, że inwestycja we własny basen jest jedną z bardziej korzystnych i z pewnością podniesie komfort mieszkania we własnym domu.

Projekty domów z basenem dedykowane są szczególnie tym osobom, które marzą o komfortowym domu z odrobiną luksusu w pakiecie. Może wydawać się, że do zbudowania takiej konstrukcji, potrzebna jest ogromna działka, a sam budynek musi posiadać równie imponujące rozmiary, jednak w praktyce sprawa wygląda o wiele łatwiej. Otóż obecnie projektanci przygotowują propozycje również dla wielbicieli prostych, niezbyt dużych budynków i umiarkowanej wielkości posesji. Pamiętajmy jednak, że na zakup projektu domu z basenem, najlepiej zdecydować się od razu, ponieważ po budowie domu, większość z nas marzy już o zagospodarowaniu podwórka w możliwie najkrótszym czasie i zniknięciu wszelkich maszyn budowlanych z posesji. Z kolei w sytuacji kiedy zdecydujemy się na basen, wszelkie niedogodności związane z budową będzie trzeba podjąć jeszcze raz, co jest zwyczajnie czasochłonne, stresujące i w efekcie droższe, niż w przypadku realizacji całej inwestycji od razu. Basen przy posesji przestaje być wyłącznie synonimem luksusu i klasy, a staje się dostępną formą rekreacji, która pięknie prezentuje się w otoczeniu trawy i kwiatów, zapewniając relaks w słoneczny dzień.

Zalety posiadania basenu

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy łatwy dostęp do kąpieliska, bez konieczności dojazdów i dostosowywania się do innych. Posiadanie basenu to marzenie niejednego właściciela domu spędzającego urlop czy weekend w swoim ogrodzie. Nie chodzi jednak wyłącznie o chwilowe zaspokojenie zachcianki. Posiadanie własnego basenu przy domu oferuje o wiele więcej korzyści takich, jak choćby możliwość relaksu w wodzie, pozwalającego na odreagowanie stresu i utrzymanie dobrej formy. Basen to również miejsce, które pozwala spędzać czas w aktywny sposób także dzieciom, które będą mogły nauczyć się pływać i tym samym zadbać o swój kręgosłup. Ponadto, kąpielisko tworzy przestrzeń do wspólnego spędzania czasu z rodziną i znajomymi a basen ogrodowy podnosi atrakcyjność domu jako inwestycji. Najważniejsze jest jednak to, że posiadanie własnego basenu zwiększa motywację do dbania o swoje zdrowie. A zatem basen przy domu jako prywatna przestrzeń do wypoczynku to świetny pomysł.

Jaki projekt wybrać?

Najpierw musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy posiadać basen letni na zewnątrz czy całoroczny w zabudowie. Decydując się na druga opcję możemy wybrać projekt przestronnego, nowoczesnego domu jednorodzinnego o układzie parterowym, którego niewielki basen będzie stanowił swoiste przedłużenie „letniego salonu” w postaci komfortowego, zadaszonego tarasu. Pierwsze rozwiązanie zależne będzie głównie od wielkości i kształtu działki.

Michał Grochowicz

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich