Projekty domów parterowych z poddaszem

Projekty domów parterowych z poddaszem

Użytkowe poddasze to domowe marzenie większości z nas. Prawie każde dziecko śniło o pokoju na poddaszu. Poza sentymentalną wartością, poddasza posiadają wiele zalet, jak stosunkowo niskie koszty budowy domu oraz czytelny i jasny podział wnętrza na strefę dzienną i nocną. Parter przeznaczony na część dzienną mieści zazwyczaj komfortowy salon z jadalnią oraz kuchnię, gdzie toczy się życie codzienne domowników. Jest to otwarta przestrzeń, w której każdy znajdzie miejsce na relaks i wypoczynek. Na parterze umieszczane są też pomieszania gospodarcze, jak garaż, kotłownia, pralnia, łazienka, spiżarka lub garderoba i schowki – wszystko zależy od konkretnych projektów domów. Poddasze często aranżowane jest na strefę nocną, która mieści tutaj nie tylko wygodne sypialnie, ale również łazienki, garderoby oraz schowki. Często pokój rodziców zaprojektowany jest jako osobny apartament – z własną łazienką i garderobą lub wyjściem na taras, który służy również jako dodatkowa strefa wypoczynkowa.

Do głównych zalet projektów z domów parterowych z poddaszem użytkowym należy czytelny podział wnętrza na strefę dzienną oraz nocnego wypoczynku. Na poziomie parteru istnieje miejsce na rodzinne życie z salonem, kuchnią oraz pomieszczeniem pomocniczym, jak spiżarnia, garaż, kotłownia oraz inne, w zależności od projektu. Poddasze jest najczęściej zarezerwowane dla odpoczynku wraz z sypialniami z oknami połaciowymi, z widokiem na niebo. Następną bardzo ważną zaletą projektów z poddaszem użytkowym są całkiem niskie koszty budowy. Można je poznać dokładnie przed zakupem projektu zmawiając kosztorys inwestorski. Warto pamiętać też o tym, że dom z poddaszem zajmuje mniej miejsca na działce niż dom parterowy o takiej samej powierzchni użytkowej. Co więcej, dom taki można realizować etapami – na początku zrealizować parter, a potem urządzić poddasze.

Bogaty wybór

W kolekcji projektów domów z użytkowym poddaszem na stronie KB Projekt znajdziemy oryginalne rozwiązanie przeznaczone na każdy rodzaj działki, biorąc pod uwagę nie tylko jej wielkość, ale również ułożenie względem stron świata, zabudowę czy inne warunki wynikające z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy. Kategoria obejmuje projekty jednorodzinne, jak też do zabudowy bliźniaczej lub szeregowej, domy z podpiwniczeniem lub dwurodzinne. Tak bogata różnorodność rozwiązań sprawia, że każdy znajdzie tutaj swój wymarzony projekt, który spełni jego oczekiwania i zapewni wygodne życie całej rodzinie.

Różne rozwiązania projektowe

Zastosowane różnorodne rozwiązania architektoniczne oraz dokładnie przemyślane sposoby wykończenia elewacji sprawiają, że domy parterowe z poddaszem są coraz popularniejsze. W ofercie znajdziemy projekty domów zarówno w tradycyjnym – jak WRZOSOWO – oraz bardziej nowoczesnym stylu – jak ŻERKOWICE. Bogata gama zastosowanych materiałów wykończeniowych, różne detale architektoniczne oraz elementy małej architektury wkomponowane w bryłę domu sprawiają, że inwestycja reprezentować będzie wyjątkowy styl i charakter. Komfortowe, sprawdzone rozwiązania i programy funkcjonalne to zalety tego rodzaju projektów.

Wersja z garażem

Projekty domów z poddaszem użytkowym dostępne są również w wersji z garażem jedno bądź dwustanowiskowym, przykrytym dachem pulpitowym lub wkomponowanym w bryłę domu. Garaże połączone są najczęściej z kotłownią, posiadającą dodatkowo własne wyjście na zewnątrz. Część gospodarcza może również służyć jako dodatkowe miejsce na przechowywanie podręcznych narzędzi takich jak sprzęt sportowy lub ogrodowy.

Michał Grochowicz

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich