Projekty domów parterowych z płaskim dachem

Projekty domów parterowych z płaskim dachem

Projekty domów parterowych z płaskim dachem to ciekawe propozycje funkcjonalnych i komfortowych domów jednorodzinnych. Tego rodzaju projekty odznaczają się nowoczesną stylistyką, harmonijną bryłą oraz eleganckim wyglądem. Dzięki takiemu rozwiązaniu do dyspozycji klienci dostają pełne kondygnacje, bez skosów w dachu. Sprawia to, że pomieszczenia są wyjątkowo funkcjonalne i ustawne, dobrze doświetlone i wygodne w użytkowaniu, a ich aranżacja jest zdecydowanie łatwiejsza. Tym sposobem dostajemy wiele możliwości zaplanowania przestrzeni. Jeśli poszukujecie domu prostego w formie, a przy tym wyróżniającego się przez posiadanie swojego charakterystycznego wyrazu, przejrzyjcie ofertę KB Projekt.

Projekty domów parterowych z płaskim dachem zwracają uwagę nowoczesną bryłą i ciekawymi rozwiązaniami. Czyste, pionowe i poziome linie mają w sobie spokój i harmonię, którą doceni każdy posiadacz dobrego smaku. Elewacje przyciągają wzrok harmonią proporcji, a nie ornamentalnym przepychem. Prócz niekwestionowanej estetyki, budynki tej kategorii posiadają również wiele praktycznych zalet. Projekty domów z płaskim dachem, szczególnie te wykonane według najnowszych technologii, są ciepłe, szczelne oraz trwałe. Wynika to z tego, że płaskie dachy nie wymagają większych nakładów niż dachy tradycyjne, oparte na konstrukcji drewnianej. Szczegółowe wyliczenia i zestawienia niezbędnych materiałów, zawarte w kosztorysach, to solidna oferta dla tych inwestorów, którzy marzą o własnym, płaskim, dachu nad głową.

Parterowe projekty domów z płaskim dachem

Zaletą płaskiego zadaszenia jest to, że pod nim architekci mogą swobodniej szkicować atrakcyjną, samodzielną przestrzeń, której nie będą ograniczać niepotrzebne skosy. Taki dach można nawet wykorzystać na taras! Projekty domów parterowych z płaskim dachem to jednak przede wszystkim wygodny podział i organizacja funkcji. Pokój dzienny, kuchnia, sypialnie domowników i pokoje do pracy są zlokalizowane na jednym poziomie, co pozwala na swobodne poruszanie się. Wszystkie pomieszczenia mogą mieć bezpośrednie wyjście do ogrodu, wprost na taras lub trawnik, dzięki czemu pozwalają dorosłym i dzieciom na bliski kontakt z naturą. Projekty parterowych domów z płaskim dachem łatwo dopasować nie tylko do ukształtowania terenu oraz zasobności portfela, ale również do preferencji przyszłych domowników.

Naturalne światło i ciepło

Projekty tego rodzaju domów wyjątkowo dobrze nadają się do realizacji inwestycji energooszczędnych. Budynek z płaskim dachem pozwala na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła. W końcu promienie słońca nie tylko dogrzewają pomieszczenia, szczególnie od południowo-zachodniej strony, ale też korzystnie wpływają na codzienne samopoczucie domowników. Obecnie popularne duże przeszklenia, czyli panoramiczne okna, idealnie pasują do nowoczesnych projektów domów z płaskim dachem. To świetna propozycja dla tych, którzy marzą o spektakularnej wysokości szklanej ścianie, otwierającej widok na ogród, krajobraz i otoczenie. W tak zaprojektowanym domu łatwo się zrelaksować po całym dniu w pracy i cieszyć się przytulną przestrzenią nawet wtedy, kiedy za oknami wiatr i deszcz.

Zalety takiego projektu

Projekty parterowych domów z płaskim dachem wykorzystują nowoczesne, sprawdzone w budownictwie jednorodzinnym technologie. Co tego są proste i ekonomiczne w budowie. Na rynku znajdziemy projekty domów z garażem jedno i dwu-stanowiskowym lub bez garażu, zaplanowane na wąską działkę oraz z altaną i tarasem. Warto wspomnieć, że projekty domów z płaskim dachem nie nawiązują do konkretnej epoki i nie kojarzą się z architekturą regionalną, podkreślając nowoczesny szyk.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich