Projekty domów parterowych z garażem

Projekty domów parterowych z garażem

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się projekty domów parterowych z garażem. Nic dziwnego, w końcu rozwiązanie to gwarantuje domownikom wygodę i komfort. Dzieje się tak dlatego, że dostęp do garażu odbywa się bez wychodzenia z domu. Oznacza to, że w czasie niekorzystnej pogody każdy rodzic doceni fakt, że dzieci nie muszą w deszczu chodzić do samochodu, a zakupy nie zmokną w drodze do domu. Garaż wbudowany w bryłę domu wpływa również na mniejszy koszt wykonania dachu, ponieważ potrzeba wyłącznie jednej powierzchni dachowej, zamiast dwóch. Kolejną zaletą jest możliwość wykorzystania pozostałej powierzchni działki na inne cele, służące wyłącznie wypoczynkowi mieszkańców, jak altana grillowa lub basen.

Projekty domów parterowych z garażem wkomponowanym w bryłę domu to jedne z bardziej funkcjonalnych rozwiązań. W ofercie KB Projekt znajdziemy projekty zróżnicowane pod kątem powierzchni, od małych, przytulnych domów po rozległe i reprezentacyjne rezydencje. W zależności od uwarunkowań projekty domów dostosowane są do działki z wjazdem od południa, na stoku lub do wąskiej działki. Z tej racji, że garaż należy do części gospodarczej domu, często połączony jest z kotłownią, pralnią lub posiada osobne wyjście na zewnątrz. Z kolei szeroki garaż można swobodnie wykorzystać do przechowywania urządzeń ogrodowych lub rowerów albo wydzielić z niego funkcjonalne pomieszczenie gospodarcze.

Uzupełnienia w projektach domów parterowych z garażem

Na rynku znajdziemy wiele projektów domów parterowych z garażem, które posiadają strych. Taką dodatkową przestrzeń można swobodnie zaaranżować do własnych potrzeb, w tym na powierzchnię mieszkalną. Pomocnicza powierzchnia nad garażem to miejsce, które może służyć domownikom jako jeszcze jedno pomieszczenie do indywidualnej adaptacji. Innym rozwiązaniem jest garaż zaprojektowany w piwnicach domu, który pozwala uzyskać dodatkowe miejsce na parterze, a garaż razem z pozostałymi pomieszczeniami technicznymi i gospodarczymi znajduje się w piwnicach. Często znajduje się tam również miejsce na zorganizowanie dodatkowej strefy wypoczynkowej w postaci sali telewizyjnej, pomieszczenia rekreacyjnego, domowego SPA lub siłowni. Projekty domów parterowych z garażem, wysunięty do przodu na elewacji frontowej, odznacza się interesującą i przytulną strefa wejściowa. Taka dodatkowa ściana chroni wejście przed wiatrem, a częściowe zadaszenie przed deszczem oraz śniegiem. Rozwiązanie takie stwarza dodatkowe możliwości aranżacyjne, ponieważ w tym miejscu doskonale sprawdzi się podcień, który nadaje całości elegancki charakter. Oczywiście garaż może być również cofnięty w stosunku do lica ściany frontowej – jak w projekcie SŁOWICZE N lub z nią zrównany – jak w projekcie POZŁOTKA.

Klasycznie lub nowocześnie

Oferowane projekty domów parterowych z garażem wyróżniają się niezwykle starannie zaplanowaną strefą zewnętrzną. Przestronne i szerokie otwarcie na ogród, duże przeszklenia i tarasy wokół domu, które elegancko i naturalnie wkomponują się w bryłę domu elementy czynią z tych domów prawdziwe perełki architektoniczne. Oferowane projekty domów przedstawiają się bardzo stylowo i atrakcyjnie. Zależnie od indywidualnych preferencji, możemy znaleźć różne wersje projektów wykończone zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Ułatwia to Inwestorom wybór odpowiedniego domu, kiedy na etapie projektu, mogą sprawdzić jak konkretna koncepcja architektoniczna będzie prezentować się w wersji klasycznej lub współczesnej.

Michał Grochowicz

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich