Projekty domów luksusowych – rezydencje

Projekty domów luksusowych – rezydencje

Obecnie projekty rezydencji nie są propozycją, na którą mogą pozwolić sobie wyłącznie elity. Z drugiej strony przeciętny inwestor raczej nie będzie mógł pozwolić sobie na taki dom. Wynika to głównie z wysokich kosztów budowy i wykończenia – każdy duży dom jest po prostu droższy. Co więcej, jeśli chodzi o rezydencje, elementy takie jak elewacja, wnętrze i otoczenie, powinny być jak najwyższej. Tutaj chodzi o prezencje, co oznacza, że najlepiej sprawdzą się takie materiały, jak prawdziwe drewno, kamień i dzieła sztuki. Na rynku znajdziemy wiele różnych wariacji stylowych, jak okazałe dworki w stylu tradycyjnym oraz nowoczesne piętrowe budynki. Fani poddaszy użytkowych, rozłożystych parterówek z płaskim zadaszeniem i piętrowych domów z dachem wielospadowym, również znajdą rezydencję zgodną z upodobaniami.

Jeśli chodzi o projekty rezydencji, to inwestorzy najczęściej decydują się na te powyżej 250 m kw, ale znajdą się i tacy, którzy wybierają projekty 400 metrowe. Zarówno propozycje elewacji i detali zewnętrznych, jak i wnętrze zaprojektowane są tak, żeby zadowolić nawet te najbardziej wymagających gusta. Obok takich spektakularnych rezydencji trudno przejść obojętnie. Do zbudowania takiego domu potrzebna nam będzie jednak spora kwota oraz równie duża działka.

Wyjątkowy dom

Niecodzienne projekty rezydencji projektowane są z myślą o inwestorach, których potrzeby wybiegają poza standardowe oczekiwania. Dobrze wiadomo jak różnorodne i wysokie są oczekiwania inwestorów. Na szczęście mogą oni wybierać pośród wspaniałych gotowych projektów domów, odznaczających się niebanalną stylistyką, wysoką jakością dokumentacji projektowej oraz dbałością o funkcjonalny układ pomieszczeń. W projektach tego rodzaju umieszczone są dodatkowe udogodnienia takie jak np. kryty basen, domowe SPA, prywatna siłownia oraz inne pomieszczenie rekreacyjne. Wspaniale prezentują się wnętrza zaprojektowane w taki sposób, aby zaspokajać potrzeby każdego z domowników. To, co wyróżnia projekty rezydencji to wyjątkowa stylistyka oraz klasyczne rozwiązania. Rezydencje to kategoria zróżnicowana architektonicznie – od projektów w stylu dworkowym po projekty domów nowoczesnych z płaskim dachem.

Prostota i nowoczesność

Nowoczesne rezydencje charakteryzują się klasyczną prostotą, często kubiczną bryła, która posiada kilka charakterystycznych elementów. Chodzi o płaski dach oraz rozłożyste tarasy zamiast balkonów. Jest to oferta domów dla inwestorów ceniących sobie minimalistyczne rozwiązania, szukających niestandardowych rozwiązań oraz odbiegających od przyjętych schematów. W projektach nowoczesnych rezydencji dominują liczne przeszklenia, które poza efektem wizualnym doświetlają wnętrze naturalnym światłem, podkreślając ekologiczny charakter domu, czyniąc projekt domu energooszczędnym. Miłośnicy naturalnych rozwiązań mogą skorzystać z projektów z płaskim dachem, w których można zastosować panele słoneczne, bądź zaprojektować zielony ogród na dachu. Pokrycie domu, na którym zaplanowano ogród, redukuje hałas w budynku oraz stanowi świetną izolację termiczną. Z kolei zimą akumulują ciepło, a latem chronią przed nagrzewaniem. Przy nasłonecznieniu temperatura na dachu może osiągnąć nawet 80°C, a na dachu obsadzonym roślinami zaledwie 30°C.

Rezydencje jak dworki

Projekty rezydencji, wyglądające jak tradycyjne dworki szlacheckie są ostatnio bardzo popularne, zwłaszcza wśród Inwestorów z zalesionymi działkami w podmiejskiej lokalizacji. Projekty te odznaczają się regularną, symetryczną bryłą, którą przykrywa kopertowy dach. Najbardziej charakterystycznym elementem są lukarny lub „wole oka”. Najważniejsza jest jednak strefa wejściowa z gankiem bądź werandą, ozdobiona kolumnami wspierającymi zadaszenie.

Anna Pawłowska

Z wykształcenia - kulturoznawczyni, z zawodu – kobieta pisząca. Prywatnie - wielbicielka nowych miejsc, nowych smaków i nowych wyzwań. Miłośniczka literatury non-fiction, rosyjskich kryminałów i militariów.

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich