Projekty domów czterorodzinnych

Projekty domów czterorodzinnych

Projekty budynków czterorodzinnych są przeznaczone głównie deweloperom oraz przedsiębiorcom, chcącym zainwestować w nieruchomości. Tego rodzaju projekty można opisać jako współczesny rodzaj kamienicy, jednak w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki, nowe domy wielorodzinne nie charakteryzują się przestarzałą instalacją, niefunkcjonalnym układem i zapachem sprzed kilkuset lat. Nowoczesny budynek wielorodzinny posiada dwie kondygnacje, które sprawiają, że każdy segment jest jak oddzielny dom.

Budynki wielorodzinne oferują różnorodny wybór projektów domów dla biznesu, które idealnie nadają się do realizacji atrakcyjnych osiedli mieszkaniowych. Projekty domów czterorodzinnych, jakie możemy znaleźć np. na https://www.kbprojekt.pl odznaczają się praktyczną i funkcjonalną organizacją powierzchni w ramach poszczególnych lokali mieszkalnych. Co więcej programy użytkowe tych lokali można łatwo modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb domowników.

Dla dewelopera

Odpowiedni projekt domu czterorodzinnego powinien być przede wszystkim ekonomiczny i funkcjonalny. Co więcej, projekt powinien spełniać konkretne wymagania i mieścić się na działce, na której planuje się inwestycję. Współpracując z profesjonalistami możemy liczyć na szereg ułatwień, pomagających podjąć decyzję dotyczącą wyboru projektu. Przed zdecydowaniem się na dany projekt warto poznać wstępną koncepcję zagospodarowania terenu. Szczególnie jeśli planujemy budowę całego osiedla, dobrze poprosić o przygotowanie jego wizualizacji.

Zalety rozwiązania

Chyba nikt nie marzy o mieszkaniu w 10-piętrowym bloku. Życie w tego rodzaju budynkach jest często uciążliwe a ilość mieszkańców w jednym obiekcie sprawia, że czujemy się mało prywatnie i intymnie. Nic więc dziwnego, że deweloperzy odchodzą od takich rozwiązań na rzecz domów czterorodzinnych. Taka ilość mieszkań pozwala na rozwiązanie wielorodzinne, nie tracąc przy tym poczucia prywatności i odrębności, jak np. w projekcie LILIÓW, który charakteryzuje się nowoczesną, minimalistyczną architekturą. Co więcej, tego rodzaju rozwiązania pozwalają na wprowadzenie większych niż w blokach mieszkań o funkcjonalnym rozkładzie, dopasowanym do potrzeb domowników.

Zróżnicowane mieszkania

Poszukujemy mieszkania dla młodych małżeństw z dziećmi czy lokum dla osób starszych lub osób mieszkających samotnie? Dom wielorodzinny spełnia różne funkcje i odpowiada na inne potrzeby. Z tego właśnie powodu projekty domów wielorodzinnych zawierają rzuty mieszkań, zróżnicowanych pod względem wielkości i układu pomieszczeń. Oczywiście z żadnym z nich nie może zabraknąć lokali najmniejszych, czyli stworzonych dla jednej bądź dwóch osób. Te znane nam kawalerki to małe mieszkania, które posiadają najczęściej od 28 do około 40 m2 powierzchni użytkowej, gdzie najczęściej oddzielona całkowicie jest tylko łazienka. Pozostałą część mieszkania zajmuje pokój dzienny, który pełni też funkcje sypialni oraz aneks kuchenny. Kolejnym najbardziej popularnym mieszkaniem są lokale dwupokojowe, o metrażu około od 40 do 60 m2. One też obecnie dysponują najczęściej otwartą na pokój dzienny kuchnią, jednak posiadają w planie dodatkowo wygodną sypialnię. Wiele projektów domów wielorodzinnych oferuje również lokale trzypokojowe, których metraż wynosi około 60 m2 lub więcej. Co istotne, w ofercie projektów domów wielorodzinnych znajdują się mieszkania na parterze, które w pełni dostosowane są dla osób niepełnosprawnych. Odznaczają się one dość szerokim podjazdem wejściowym oraz układem wewnętrznym, umożliwiającym samodzielne poruszanie się na wózku inwalidzkim.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich