Projekty domów 150m2

Projekty domów 150m2

Na rynku nieruchomości znajdziemy bogatą kolekcję projektów domów średnich o powierzchni od 150 m2 do 200 m2, która przeznaczona jest dla tych inwestorów, którzy szukają przestronnych wnętrz i bogatego programu funkcjonalnego. Otóż większa przestrzeń oferuje większe możliwości aranżacji i stworzenia bardziej rozbudowanych układów funkcjonalnych, które wpiszą się w indywidualne potrzeby przyszłych mieszkańców. Oznacza to, że projekty średnich domów są ofertą skrojoną pod wymagania większych, wielodzietnych rodzin, ale również inwestorów z dwójką dzieci, którzy oczekują większej przestrzeni do pracy oraz wygody. Możemy więc swobodnie wybierać spośród kompleksowo opracowanych projektów średnich domów parterowych, piętrowych, z poddaszem użytkowym oraz takich, przeznaczonych do zabudowy bliźniaczej.

Bogactwo ciekawych pomysłów, jakie znajdziemy w ofercie rynkowej oraz rozmaite warianty projektów zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Przestronne strefy dzienne pozwalają domownikom na swobodną pracę w wygodnej i ergonomicznej kuchni nie zakłócając przy tym pozostałym mieszkańcom potrzeby wypoczynku w salonie. Warto zwrócić uwagę również na bardzo atrakcyjne rozwiązania z antresolami, które tworzą wspaniały efekt otwartego wnętrza domu. Co jeszcze?

Funkcjonalność i praktyczność

W średnich domach często znajdziemy dodatkową przestrzeń, która przeznaczona jest do wykorzystania w zależności od potrzeb mieszkańców. Taki dodatkowy pokój może pełnić rolę rodzinnej biblioteki lub gabinetu, który może okazać się konieczny, jeśli nasza codzienna praca wykonywana jest w domu. Dodatkowe pomieszczenie może być też wolnym pokojem gościnnym, zawsze przygotowanym na przyjazd rodziny bądź przyjaciół. Pamiętajmy też, że taka większa przestrzeń pozwala na zaaranżowanie sypialni głów rodziny w formie wygodnych apartamentów z własną łazienką i garderobą. Dla większego komfortu wszystkich domowników, możemy też zdecydować się na układ z trzema łazienkami. Bardzo komfortowym rozwiązaniem jest usytuowanie garderoby tuż obok sypialni każdego z członków rodziny. W takich wygodnych koncepcjach funkcjonalnych domów 150 m2 najczęściej projektowana jest osobna pralnia z większą umywalką do prania ręcznego, jak np. w projekcie ŻAGWINÓW . Z kolei projekty domów z piwnicą oferują możliwość całkowitego przeniesienia strefy gospodarczej na najniższy poziom, gdzie obok kotłowni, pralni można dodać także dużą suszarnię, zapewniającą możliwość wygodnego suszenia prania. W projektach średnich domów do dyspozycji mieszkańców dodawane są również dodatkowe pomieszczenia gospodarcze ułatwiające urządzenie domowego warsztatu oraz przechowywanie sprzętów ogrodowych czy rowerów, jak np. w projekcie ONĘTEK. Wszystko zależy od naszych potrzeb.

Rozwiązanie dla rodzin dwupokoleniowych

Większe projekty domów pozwalają też na ciekawe rozwiązania dwupokoleniowe, z samodzielnym mieszkaniem dla starszych rodziców lub dziadków w ramach jednego dużego domu jednorodzinnego, jak np. w projekcie LARIA 2. Taka senioratka może okazać się bardzo wygodnym mieszkaniem dla usamodzielniających się dzieci. Projekty tego rodzaju zyskują obecnie coraz większą popularność wśród inwestorów, ponieważ oferują możliwość, aby w jednym domu komfortowo mogli zamieszkać rodzice, dzieci, a także dziadkowie. Wówczas rodzice mogą otoczyć opieką seniorów i jednocześnie skorzystać z ich pomocy w wychowaniu dzieci. Projekty tego typu opracowane są w różnorodnej stylistyce.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich