Projekty domów 120m2

Projekty domów 120m2

Projekty małych domów jednorodzinnych posiadają tę zaletę, że są tanie w budowie i eksploatacji oraz świetnie nadają się na wąskie działki. Na rynku znajdziemy projekty domów do 120 metrów kwadratowych, które odznaczają się ciekawą bryłą oraz wygodnym układem funkcjonalnym. Każdy znajdzie coś dla siebie, jednak warto zwrócić uwagę na nowoczesne, proste konstrukcje, które odpowiadają współczesnym trendom i wyróżniają się na tle innych rozwiązań, czyniąc je atrakcyjnymi finansowo. Zastosowanie niebanalnego wnętrza oraz wysokiej jakości detali sprawiają, że małe domy stają się najczęstszym wyborem Polaków.

Dlaczego warto postawić na dom do 120 m2? Otóż jego zwarta bryła, gwarantuje maksymalnie zagospodarowaną przestrzeń i zminimalizowanie kosztów budowy. Do tego idealne proporcje i skromność wnętrza podkreślają ich wyjątkowy styl i budują wyjątkowo przytulną i domową atmosferę. Projekty małych domów to zatem idealne propozycje budynków dla niewielkich rodzin, które perfekcyjnie wkomponują się w najbardziej nietypowe działki. Mimo swoich niewielkich rozmiarów, domy te urzekają subtelnością i gustem. Wystarczy jeden rzut oka, aby dostrzec ich niepowtarzalny klimat i wdzięk. I choć plany domów prezentowanych w tekście są niewielkie, to skrywają w sobie bardzo praktycznie przemyślane wnętrza, które gwarantują maksymalny komfort domownikom.

Charakterystyka domu do 120m2

Inwestor, planujący budowę niewielkiego domu powinien zapoznać się z ofertą KB Projekt, gdzie znajdzie wiele ciekawych projektów budynków, których powierzchnia nie przekracza 120m2. Te niewielkie domy odznaczają się wyjątkowo przemyślanym układem pomieszczeń oraz elegancją formy. Najczęstsze cechy projektów domu do 120m2 to oczywiście niewielkie rozmiary budynku, którego powierzchnia nie przekracza 120m2, jak w przypadku projektu ŻERKOWICE . Projekty mogą również obejmować domy parterowe oraz te z użytkowym poddaszem, jak w przypadku realizacji MAGNOLIN, gdzie zastosowano praktyczny program ze strefą dzienną na parterze i sypialną na poddaszu oferując niezwykle komfortowe i ustawne wnętrza. Oczywiście wszystko zależy od preferencji przyszłych domowników, którzy mogą zdecydować się na takie udogodnienia jak balkon, czy taras, które zmieszczą się również i na niewielkiej działce.

Zalety domu 120m2

Jeśli chodzi o plusy takiego rozwiązania to zacznijmy od tego, że ze względu na małą powierzchnię domu, ogrzewanie nie będzie kosztować nas dużo, a więc mieszkańcy mogą zaoszczędzić na eksploatacji budynku. Istotne są również niskie koszty budowy, szczególnie jeśli zdecyduje się na projekt domu z dwuspadowym dachem i nieskomplikowaną bryłą. Dodatkową zaletą jest to, że sprzątanie niewielkiej przestrzeni nie zajmuje dużo czasu, przez co jest to idealna opcja dla osób zapracowanych, które nie chcą spędzać długich godzin na ogarnianiu wnętrze. Co więcej, oszczędna przestrzeń komunikacyjna pozwala również na łatwe poruszanie się po domu.

Dla kogo?

Projekty domów do 120m2 przeznaczone są przede wszystkim dla młodych rodzin, jednak tego typu projekt sprawdzi się również w przypadku par. Jeśli rodzina posiada małe dziecko, dobrym pomysłem będzie mały dom parterowy, ponieważ wzrasta stopień bezpieczeństwa dziecka oraz łatwość przemieszczania się między pokojami. Z kolei pary seniorów również mogą zdecydować się na projekt małego domu parterowego, którego niewielka powierzchnia i brak schodów ułatwią poruszanie się po budynku.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

Projekty domów dużych

Projekty domów dużych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów dwurodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów jednorodzinnych

Projekty domów kanadyjskich

Projekty domów kanadyjskich