Jak wybrać odpowiednią firmę budowlaną?

Jak wybrać odpowiednią firmę budowlaną?

Wybór firmy budowlanej nie jest zadaniem łatwym. Na rynku możemy trafić na ogromną ich ilość, wszystkie zapewniać będą nas o swojej rzetelności i terminowości. Niestety, każdy z nas zna kogoś, kto nie trafił dobrze, firmy zdecydowała się na fuszerkę, astronomiczne ceny czy całość realizowanych usług była kilkukrotnie dłuższa, niż zakładano na początku.

Dlatego wybór odpowiedniej firmy budowlanej jest kluczowy – to dbanie nie tylko o nasz spokój, ale również pieniądze oraz usługę o odpowiedniej jakości. Oto porady, które pomogą Wam wybrać odpowiednią firmę budowlaną.

Poszukiwanie rekomendacji bliskich osób

Zdecydowanie najlepiej rozpocząć jest poszukiwania odpowiedniej firmy budowlanej wśród osób nam bliskich. One już wykonały tę pracę, która czeka przed nami, być może będą w stanie polecić nam naprawdę dobrego wykonawcę. Dodatkowo dowiemy się ile kosztowała dana usługa i czy dana osoba miała jakiekolwiek problemy. To bezcenna wiedza, bowiem opinie w internecie często bywają kupione, dlatego nie należy wierzyć im bezgranicznie.

Jeżeli osoby nam bliskie nie mogą nam pomóc, warto wydłużyć nasz łańcuch znajomości i zapytać, czy znowu one nie znają kogoś, kto mógłby nam pomóc w wyborze – ktoś, kto wykańczał niedawno mieszkanie czy budował dom? W takich przypadkach już na pewno trafimy na osoby, które w ostatnim czasie realizowały remonty, budowy czy prace wykończeniowe.

Kliknij i znajdź dekarza w Poznaniu → https://building-companion.pl/dekarstwo/poznan–61-001

Świadczenie wielu usług

Jeżeli chcemy mieć pewność, że wszystko będzie szło szybko i bezproblemowo, warto wybrać firmę wszechstronną, która będzie umieć wykonywać również usługi elektryczne, hydrauliczne czy nawet prace wykończeniowe. Dzięki temu nie musimy poszukiwać kolejnych ekip czy fachowców, a do tego całość będzie działa się sprawniej, niż w momencie, gdy fachowcy będą pojawiać się na kilka dni i znikać, by na ich miejsce przyszedł ktoś nowy, odpowiedzialny za kolejną stosunkowo drobną rzecz.

Dodatkowo realizacja takich drobnych usług zawsze będzie droższa, niż wykonanie większej pracy, w przeliczeniu m.in. na czas ich realizacji. Im więcej pracy, tym godzina jej wykonywania powinna być dla nas tańsza.

Kliknij i znajdź fachowców z Poznania → https://building-companion.pl/poznan–61-001

Analiza cen

Nigdy nie warto stawiać na pierwszą poleconą nam firmę, to, że ktoś deklaruje, że jest ona dobra i niezbyt droga, nie znaczy, że tak jest. Warto znaleźć przynajmniej 3-4 firmy, a następnie wysłać im zapytanie z dokładnym opisem tego, czego potrzebujemy, oraz jednocześnie z prośbą o wycenę. Dzięki temu będziemy mogli porównać oferty różnych firm. Nie powinno nikogo dziwić, że w takich przypadkach ceny mogą być naprawdę skrajnie różne.

Poszukiwanie firm z mniejszych miejscowości

Jeżeli poszukujesz firmy budowlanej np. w Poznaniu, zainteresuj się również ofertami firm z mniejszych miejscowości, które są niedaleko. Dzięki temu może okazać się, że trafisz na firmę, w której przypadku nawet opłacenie dojazdów czy noclegów nie sprawi, że cena będzie wyższa, niż w dużym mieście. W miastach jak Poznań ceny są stosunkowo wysokie, a o terminy trudno – zwłaszcza do naprawdę dobrych firm. Jeżeli nawet uda nam się zdobyć termin, ceny będą zapewne wysokie. Ilość zleceń i niewielka ilość firm i pracowników sprawia, ze najlepsi mogą wysoko podbijać swoje ceny. Często nawet kilkadziesiąt kilometrów od dużych miast można jednak trafić na pracowników profesjonalnych, terminowych, ale również znacznie tańszych.

Kliknij i znajdź firmę remontową z Poznania → https://building-companion.pl/remonty/poznan–61-001

Podpisanie umowy

Niezależnie na jaką firmę się zdecydujemy, warto podpisać z nią naprawdę dokładną umowę. Dzięki temu będzie odpowiednio zabezpieczeni w przypadku, gdyby firma żądała wyższych kosztów, ociągała się z terminami czy praca została wykonana niechlujnie. W innym przypadku dochodzenie swoich praw może być znacznie utrudnione, a do tego nie możemy dopuścić.

Joanna Magowska

Podobne artykuły

Monolityczne garaże betonowe są coraz popularniejsze

Monolityczne garaże betonowe są coraz popularniejsze

Kupno działki pod dom – o czym należy pamiętać?

Kupno działki pod dom – o czym należy pamiętać?

Formalności dotyczące budowy domu: na co trzeba uważać?

Formalności dotyczące budowy domu: na co trzeba uważać?

Dom poza miastem – od czego zacząć?

Dom poza miastem – od czego zacząć?